ASUS ROG Strix G733ZX Laptop İncelemesi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
ASUS-ROG-STRIX-G733ZX-Kapak.jpg

ASUS bu yeni dizüstünde tüm tuşlara basmış, ama sonuç nasıl olmuş, birlikte görelim. Intel 12900H işlemci, 32 GB DDR5 RAM, 2 Terabyte SSD ve NVIDIA GeForce RTX 3080Ti ekran kartıyla donatılan G733ZX, 17.3 inçlik 1440p/240 Hz bir ekrana sahip. Yeni nesil teknolojilerin tamamını burada bulmak mümkün. Oynatamayacağı bir oyun ya da açamayacağı bir program yok […]

Devamı: ASUS ROG Strix G733ZX Laptop İncelemesi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Testler esnasında gözüm değerlerdeydi. İşlemci sıcaklığının 93-94 derecelerde gezdiği oldu ve 3.3GHz bandından yukarı çıkabildiğini görmedim. Kağıt üzerinde bu kadar iyi görünen bir bilgisayardan daha iyisini beklerdim.

Alamıyoruz bari ulaşamadığımız ete mundar diyelim :D.

Testler esnasında gözüm değerlerdeydi. İşlemci sıcaklığının 93-94 derecelerde gezdiği oldu ve 3.3GHz bandından yukarı çıkabildiğini görmedim. Kağıt üzerinde bu kadar iyi görünen bir bilgisayardan daha iyisini beklerdim.

Alamıyoruz bari ulaşamadığımız ete mundar diyelim :D.

Orada hibrit mimari kullanildigi icin muhtemelen performans cekirdekleri daha yuksek hiza cikiyor ama ayni zamanda verimlilik cekirdekleri de oldugu icin degerleri gosteren program bu cekirdekleri ayirmiyor. Bu da performans cekirdeklerindeki frekansin aslinda olandan daha dusuk gosterilmesine neden olabilir zira frekanslar cok zipliyor. Bu konuda emin degilim tabi belki performans cekirdeklerini gosteriyordur direkt sistem. Birde 3GHz seviyesinde gezdigi vakit genelde CPU 25-30W civari bir guc tuketmis. Biraz daha islemciye abanan oyunlarda CPU 50W+ uzerine cikiyor ve sabit 4GHz uzeri frekans verebiliyor laptop. Hatta zaman zaman 80W guce cikip 5.0 GHz'e ciktigi bile oluyor. Dynamic Boost ile sistem kendini ayarliyor muhtemelen.

Geri
Yukarı