ASUS ROG STRIX GO 2.4 kablosuz kulaklık bağlantısı kopuyor

TheHectoR

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 2 ay önce ASUS ROG STRIX GO 2.4 kablosuz kulaklığı satın aldım. Ancak şöyle bir sorun var. Kulaklık yaklaşık 1 saatte bir sanki kulaklığı kapatıp açmışım gibi kendi bağlantısını kesiyor ve 3-4 saniye sonra otomatik olarak yeniden bağlanıyor. ASUS'un kendi forumunda da bu kulaklıkta aynı sorunu yaşayanları gördüm. Ancak herhangi bir çözüm bulabilen çıkmamış. Kulaklığa 16 Ekim 2023 tarihinde Firmware Update geldi ancak bu güncelleme hatayı gidermedi. Hata hala devam ediyor. Bu sorunu nasıl çözebileceğime dair bir çözüm önerisi olan var mıdır?

Bilgisayarımın USB portlarından kaynaklı olabileceğini düşünüp USB 3.0 ve 2.0 arasında her birini tek tek denedim ancak sorun giderilmedi. Bu kulaklığa sahip olup bu sorunu daha önce yaşayan var mı arkadaşlar?

Son düzenleme:
Aynı problemi yaşıyorum son 1 aydır, ve bilgisayarımda her şey güncel ve parçaların hepsi anakart dahil her şey en üst seviye ROG olduğu halde problemin kaynağını çözemedim.

Asus marka kulak içi kulaklıklarımda aynı sorunu yaşıyordum. Sonra rastgele deneyerek problemi çözdüm. Belki sen de aynı şekilde çözersin. Öncelikle Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve Yazıcılar kısmına girip kulaklığını bul ve çift tıkla.(Mesela benimki ROG CETRA TRUE WIRELESS) Açılan menüden Hizmetler kısmına girip resimde işaretlediğim yerdeki tiki kaldır, PC'yi yeniden başlat ve kulaklığı tekrar bağla.

1.png
2.png

Yeni konular

Geri
Yukarı