Asus ROG STRIX GTX 1660 Ti 62 dereceye çıkıyor

Büyük ihtimalle fanlar otomatiktedir. O yüzden o sıcaklıkları alıyor olabilir. 3 fan tam devir çalışsa 50-55 derece sıcaklıkları anca bulur.

Ekran kartının hangi modda olduğuna bakar mısın? Yanlış hatırlamıyorsam P_Mode ve Q_Mode vardı. Q_Mode : Sessizliğe öncelik verir. Bu yüzden fan profilin P_Mode'a göre daha az agresif olur.

315a30af-2ce2-4a7b-ac5b-2618715240fd.jpg
20191123_121046.jpg

Son düzenleme:
Şöyle yorumlar yapmayın lütfen. AMD ve NVidia ekran kartları arasında ısınma farkları var. Sizinki 75 derece ise arkadaşın kartıda mı 75 derece çalışmalı ? 62 derece arkadaş için normal bir değer. Ancak 75 değil. Konu sahibine diyecek olursam 66'ya kadar yolu var kardeşim sorun yok.
Benim tek fanlı 1050Tİ 81 dereceye çıkıyor ısının AMD si nvidiası olmaz 85 dereceye kadar yolu var.

Güç kaynağındaki cızırtı sesi normal değil. Ekran kartında da mı cızırtı sesi var?
Yük altında ses oluyor. PSU 3 kez değişti. Ekran kartı fanlar sürekli döndüğü için değişti. Şu an PSU'da aynı problem var. Ekran kartında da yük altında ses başladı.
Monitörde ara sıra dalgalanmalar oluyor mu?
Hayır.
Aynı kart, GTA V 1080P ultra MSAA X8 ile 51 dereceyi geçmiyor. Kasa içi hava akışın nasıl?
2 tane üstte 1 tane arkada egzoz fan var.
Büyük ihtimalle fanlar otomatiktedir. O yüzden o sıcaklıkları alıyor olabilir. 3 fan tam devir çalışsa 50-55 derece sıcaklıkları anca bulur.
Fanlar normalde çalışmıyor. Sıcaklık artışı ile çalışmaya başlıyor.
Fanlar normalde çalışmıyor. Sıcaklık artışı ile çalışmaya başlıyor.
Ekran kartının hangi modda olduğuna bakar mısın? Yanlış hatırlamıyorsam P_Mode ve Q_Mode vardı. Q_Mode : Sessizliğe öncelik verir. Bu yüzden fan profilin P_Mode'a göre daha az agresif olur.
Q-mode olarak ayarlı.

Dosya Ekleri

• DSC_0057.JPG
    DSC_0057.JPG
    1,2 MB · Görüntüleme: 22
  • DSC_0058.JPG
    DSC_0058.JPG
    1,2 MB · Görüntüleme: 32
Asus Rog Strix 2060 Kullanıyorum. RDR2 gibi bir oyunda Max 63 derece oluyor. Oda sıcaklığıda önemli sıcaklık için. P Mode'a alırsa fanlar sürekli çalışır.

Aynı ekran kartını kullanmaktayım wot grafikleriyle başarılı bir oyun ancak bu ekran kartını o ısılara çıkarabilecek bir oyun da değil açıkçası. Ben de wot oynuyorum kıyaslama yapınca 50 dereceyi bile göremedim hiç gerçi kasamın hava sürkilasyonu iyi olduğu için de olabilir bu bilemiyorum. Garantin varsa hiç aklında kalmasın ver baksınlar için rahat eder. İnşallah bir sorun yoktur dostum iyi günler.

62C° fan açma sınırı. O dereceye kadar kartın fanları kapalı bende. Benim kartım MSI marka. 62 yi geçti mi fan açıyor yüksek devirde sonra devir giderek düşüyor. 55 e kadar soğutup kapanıyor. 62 yi aştı mı tekrar açıyor. Döngü bu şekilde. Gayet normal bir değer. Eski kartım HD 6950 idi. 80-90 derece arası takılırdı sorun yok. Bunlarda aşırı ısı koruması var. İşlemciler gibi. Yüksek değerlerde kendini kapatıyor. Eski kartımda bile vardı. İçiniz rahat olsun sıkıntı yok.
Aynı ekran kartını kullanmaktayım wot grafikleriyle başarılı bir oyun ancak bu ekran kartını o ısılara çıkarabilecek bir oyun da değil açıkçası. Ben de wot oynuyorum kıyaslama yapınca 50 dereceyi bile göremedim hiç gerçi kasamın hava sürkilasyonu iyi olduğu için de olabilir bu bilemiyorum. Garantin varsa hiç aklında kalmasın ver baksınlar için rahat eder. İnşallah bir sorun yoktur dostum iyi günler.
Wot ta ultra ayarlar hd doku seçeneğiyle 62C° yi geçmekte. Benim kartım MSI çift fanlı. Fan açma sınırı 62C° çünkü. O değere kadar fan açmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı