ASUS ROG STRIX laptopta CS:GO düşük FPS

• Konuyu başlatan Sab0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 1B
İşletim sistemi
Windows 10

Sab0

Hectopat
RAM
16gb 3200mhz
SSD veya HDD modeli
M.2 Samsung SSD
Ekran kartı
RTX 3050 Mobile
İşlemci
Ryzen 7 4800h
ASUS ROG STRIX laptopta CS:GO oynamaya çalışırken FPS nedense çok düşük. Daha önceki Ryzen 5 1600, RX 570, 8bg RAM'li PC'de 250-300 FPS alıyordum fakat şimdi aynı ayarlarda 160ı zor görüyorum. Ne kadar araştırırsam araştırayım düzeltemedim. Sürücüler güncel performans modunda deniyorum ayarlar en düşükte.

Ayarları düşürürsen ekran kartı ve işlemcinin verdiği güçte ona göre düşer, her şeyi en yükseğe çekmelisin. Bir de öyle dene.

Ve ekran kartının laptoplar için optimize edilmiş 4GB VRAM'i olan bir kart olduğunu unutma.

Sizde MUX olmaması lazım. O yüzden düşük FPS göstermesi doğal bir durum. İşlemcinin ekran kartını kullanıyordur.

Ayarları düşürürsen ekran kartı ve işlemcinin verdiği güçte ona göre düşer, her şeyi en yükseğe çekmelisin. Bir de öyle dene.

Ve ekran kartının laptoplar için optimize edilmiş 4 GB VRAM'i olan bir kart olduğunu unutma.

İşte sıkıntı orada başlıyor ayaları fulleyince de FPS aynı kalıyor düşmüyor.

Sizde MUX olmaması lazım. O yüzden düşük FPS göstermesi doğal bir durum. İşlemcinin ekran kartını kullanıyordur.

RTX'i kullanıyor hocam kontrol ettim onu. Dahili olanı kullandığında 90 FPS oluyor zaten.

Isı değerlerinden kaynaklabilir. MHz kızıyor olabilir. Onuda kontrol edin. Ne kadar çok FPS alırsa o kadar işlemcide ısısı artacaktır. (tipik olarak)

Sıcaklıklar gayet iyi zaten adamakıllı yük binmediğinden üstlerine doğal olarak ısınmıyor. Yük binse de zaten işlemci 80i ekran kartı 72'yi geçmiyor.

Sıcaklıklar gayet iyi zaten adamakıllı yük binmediğinden üstlerine doğal olarak ısınmıyor. Yük binse de zaten işlemci 80i ekran kartı 72'yi geçmiyor.
Ultimate modda olduğuna emin olun. Daha sonradan çözünürlüğü yükseltip ayarlarıda yükselterek birde deneyelim.

Sistem yapılandırmasından 16 çekirdek seçeneğini seçtin mi? Aynı cihazı kullanıyoruz bende orası kapalıydı.

Geri
Yukarı