ASUS ROG STRIX RTX 2060 ile Evo modelinin aralarındaki farklar nedir?

Yer
Eskisehir
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Amazon.de de RTX 2060 ararken ROG STRIX modelinin Evo sunun çıktığını gördüm. Evo modelinin ne farkı var? Kullanan var mı? Ben bir tek fan tasarımının farklı olduğunu fark ettim. Yenilenmiş bir model mi oluyor Evo'lar? Kronik sorunları var mı?

Evo Dual'ı sormamış arkadaş STRIX EVO'yu sormuş. EVO modellerin fanları çerçeveli bir tık daha iyi bir soğutma EVO olmayan modele göre. Onun dışında ufak tefek yenilikler yapılmış bir kart ekstra olarak da PCI 4.0 desteği bulunuyor ama PCI 4.0 en azından 2000 serisinde pek bir fark yaratmıyor (1 fps ya oynar ya oynamaz özellikle 2060 için) aradaki fiyat farkı çok değilse EVO alın ama 100 200 liradan daha fazlaysa düz model de işinizi görecektir.

Son düzenleme:
Herkese merhaba,

Amazon.de'de RTX 2060 ararken ROG STRIX modelinin Evo olanının çıktığını gördüm. Evo modelinin ne farkı var? Kullanan var mı? Ben bir tek fan tasarımının farklı olduğunu fark ettim. Yenilenmiş bir model mi oluyor Evo'lar? Kronik sorunları var mı?

ROG STRIX Evo mu?
Dual EVO mu?

ROG STRIX ve Dual olmak üzere iki soğutma çözümü var. Yani iki model.

Bu modellerde Evo ibaresi olabilir de olmayabilir de.
Bunların yanına "Evo" ibaresi gelmişse, kronik sıkıntısı varsa düzeltilmiş, iyileştirmeler yapılmış anlamına geliyor. Evo Edition oluyor yani. MSI'da da GP Edition olarak geçiyor.

Sanırım Dual EVO modelini kast ediyorsunuz. Dual EVO iyidir alınabilir. Fan tasarımı farklı dediğiniz için Dual EVO'yu soruyorsunuz diye düşündüm.

ROG STRIX Evo'yu kast ediyorsanız, 2060 ROG STRIX'in ufak problemleri varsa onun düzeltilmiş halidir. Ama yoktu diye hatırlıyorum. Evo ibaresi koyup tekrar satışa sunmuş olabilirler.

Geri
Yukarı