Asus Rog Strix RTX 2060 Overclock Yapmak

Lütfen doğru oku veya İngilizceni geliştir. Power limit yani güç limitini kökle dedim, çekirdek hızını değil. Adı üstünde "limit" yani maksimum değer. Benim RX 570 stok değerde 110-120W tüketirken su an (çekirdek hızı +161 MHz, bellek hızı 602 MHz) OC iken 160-170W güç çekiyor. Sen bu karta power limiti arttırmadan, stok güç değeri olan 120W ile OC yaparsan sence çalışır mı? Hızı arttırırsan doğal olarak kartın ihtiyaç duyuduğu güç de artar. Bu yüzden 1340 MHz çekirdek hızı olan RX 570 Nitro+ için TDP değerinde >190W yazarken tek fanlı ve 1244'de çalışan ITX modelde 120W yazıyor.
Gözümden kaçmış hemen çemkirmeyin ayrıca insanların eğitim durumunu sorgulamanıza izniniz yok Ayrıca İngilizce'ni olacak İngilizceni değil. Bu da sizin gözünüzden kaçmış.

Gözümden kaçmış hemen çemkirmeyin ayrıca insanların eğitim durumunu sorgulamanıza izniniz yok Ayrıca İngilizce'ni olacak İngilizceni değil. Bu da sizin gözünüzden kaçmış.
Kusura bakmayın biraz gereksiz sert çıkmışım, haklısınız.

Son düzenleme:
Selamlar bende de aynı ekran Kartından mevcut ama Tam randıman alıp ala alamadığım konusunda şüphelerim var.

Dün assassin creedy odys açtım herşey full olarak ayarladım. Ayrıca rescaling ya da resolutian scali (tam adını hatırlayamadım) maksimum yaptım fps 30 seyrediyordu. Reacalingi 140 yapınca 60larda sabitlendi. Görüntü 1920*1080

Oyun değerlendirmesi yapılan sitelerde bu rakamlar çok daha yukarıda neden böyle bir durum oluyordur ki acaba?

İşlemcim ryzen 7 2700x
anakart asus tuf 450 plus gaming
Ram 16gb 3000 mhz
Power 750 W 80+ Gold silverstone
Monitörüm 24 Aoc 1ms 75mhz

Bende tweak ıı ile nasıl overlock yapılabilir diye araştırma yaparkem kendimi burada buldum 😁 bu ekran kartı zaten oc li. Üzerine bir oc daha yapabilir miyim? Eğer yapabilirsem nasıl yapabilirim? Biraz çekiniyorum zorlama falan olur mu olmaz mı diye

@UnKnown44 , Resolution scale çözünürlüğü arttırır. Örneğin sen onu %200 yaparsan çözünürlük 1080p değil 2K olarak işlenir ekran kartı tarafından. Sen onu %140 yaparsan ekran kartın 2.073.600 piksel (1080p) işlemek yerine 2.903.040 piksel işler. 1080p istiyorsan çözünürlüğü 1920x1080 ayarlayıp scale'i %100 yap.

Evet, üzerine tekrar OC yapabilirsin. Power limiti sonuna kadar aç, çekirdek hızını 1380-1400 MHz'ye çıkart, bellek hızını 2000 MHz yap ardından oyunlarda test et. Hata vs. olmazsa çekirdek hızını yavaş yavaş arttır.

Son düzenleme:
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Kusura bakmayın bilmediğim için soruyorum. Peki çözünürlük 1920*1080 dediğimiz şey 1080p olmuyor mu? Eğer 1440 yapıp rescaling 200 yaparsam 2160p(4k) mı yapmış olurum? Zaten monitör desteklemiyor full hd 1080p destekliyor monitörüm.
Bende otomatik kendi düzenliyor sanıyordum.

Söylediğiniz çekirdek hızını tweak ıı de bulamadım. Kökleyin dediğiniz şey gpu target mı oluyor acaba?

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Kusura bakmayın bilmediğim için soruyorum. Peki çözünürlük 1920*1080 dediğimiz şey 1080p olmuyor mu? Eğer 1440 yapıp rescaling 200 yaparsam 2160p(4k) mı yapmış olurum? Zaten monitör desteklemiyor full hd 1080p destekliyor monitörüm.
Bende otomatik kendi düzenliyor sanıyordum.
1920x1080, 1080p oluyor. Evet, aşağı yukarı dediğiniz gibi oluyor.
Söylediğiniz çekirdek hızını tweak ıı de bulamadım. Kökleyin dediğiniz şey gpu target mı oluyor acaba?
Öncelikle MSI Afterburner kullanmanı tavsiye ederim, kartının MSI olmasına gerek yok.

Aç dediğim şey power limit oluyor yani ekran kartı güç limiti. Bunu açarsan kartın daha fazla enerji almasına izin vermiş olursun. Bu arada yukarıda yazdığım değerler RX 570 için, konu karmaşası oldu 😅

Power limiti arttırdıktan sonra çekirdek hızını 10-20, bellek hızını 50-75 arttırarak test et. Sorun olmazsa tekrarla.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı