ASUS ROG STRIX RTX 2060 OC Overclock

VeyselYk

Hectopat
ASUS TUF B450 Plus Gaming anakart
Ryzen 5 2600 işlemci
ASUS ROG STRIX RTX 2060 OC ekran kartı
Gskill sniper 16 (2x8) GB 3000MHz 16CL RAM
WD blue 500 GB SSD

Sistemim bu bileşenlerden oluşuyor. Bana oyun performansı olarak yetiyor fakat overclock denemek istiyorum. İşlemcide stok soğutucu olduğu için işlemciye soğutucu alana kadar yapmayacağım. RAM'leri 3200 MHz'ye çekebilir miyim bunu sormak istiyorum. Şu aşamada asıl merak ettiğim ise ekran kartına nasıl overclock yapabilirim? ASUS tweak 2 kullanıyorum, kademe kademe olarak GPU clock, memory clock ve voltaj değerlerini nasıl vermeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus tweak 2 var msi afterburner kurdum ama çakışma mı yapıyo anlamadım. Memory clock normalde 14000 kartta ama msi afterburnerda 6800 görünüyor anlayamadım.
OC scanner ileyse sıkıntı yok normal oyunda 7000MHZ olması lazım çünkü o değerin iki katı normal VRAM hızı.

Asus ekran kartınada yapar mı OC, MSi Afterburner ? Birde OC Scanner ekranında test diyor orada mı yapıyor, bunu oc yaptıktab sonra o ayarlarda kalıyor mu ?
Scan denen yere basacaksınız, Gigabyte ile kullandım bir sıkıntı olmadı. Curve yazısı şeklinde kalıyor geri döndürmek isterseniz alttaki tuşa basın biraz uzun sürebilir korkmayın.

Aşağıdaki linklerden ASUS ROG STRIK RTX 2060 icin overlock denemelerini gorebilirsiniz.Acıkcası ben Ek2te gonderdiğim resimdeki şekilde denedim sorunsuz calıstı ama oyle uzun testler yapmadım.Ben Genelde PES FİFA denedim birde asus Futuremark testi var onda deniyebilirsiniz sanrım 6 ile 10 fps artısı oluyor ama oyundan oyuna değişiyor her oyunda bu şekilde olmaz mesela pes 2019 4k 60fps oynıyabiliyorum ama ara sahnelerde 50 ye dusuyor ben 10 fps kazanabilirmyiim overclock edersem diye denemiştim.Kartını güle güle kullan ama detaylı inceleme ve bilgi edinmeden hareket etme.

Bu arada benim sistem
MSİ B450 BAZOOKA v2
16 GB 2*8 3200 MHZ
ASUS RTX OC 2060
700 WAT POWER Supply

ASUS ROG Strix RTX 2060 Review | Unigine Valley | GPU & Displays

ASUS GeForce RTX 2060 STRIX OC review

Asus ROG Strix GeForce RTX 2060 OC

ASUS ROG STRIX RTX 2060 OC Gaming Video Card Review - Overclockers

Dosya Ekleri

• overlock _asus.PNG
    overlock _asus.PNG
    52,6 KB · Görüntüleme: 193
Aşağıdaki linklerden ASUS ROG STRIK RTX 2060 icin overlock denemelerini gorebilirsiniz.Acıkcası ben Ek2te gonderdiğim resimdeki şekilde denedim sorunsuz calıstı ama oyle uzun testler yapmadım.Ben Genelde PES FİFA denedim birde asus Futuremark testi var onda deniyebilirsiniz sanrım 6 ile 10 fps artısı oluyor ama oyundan oyuna değişiyor her oyunda bu şekilde olmaz mesela pes 2019 4k 60fps oynıyabiliyorum ama ara sahnelerde 50 ye dusuyor ben 10 fps kazanabilirmyiim overclock edersem diye denemiştim.Kartını güle güle kullan ama detaylı inceleme ve bilgi edinmeden hareket etme.

Bu arada benim sistem
MSİ B450 BAZOOKA v2
16 GB 2*8 3200 MHZ
ASUS RTX OC 2060
700 WAT POWER Supply

Hocam resimdekini tek seferde uygulamak riskli mi ?

Hayır Herhangi bir sıkıntı olmuyor bende olmadı ancak fanlar auto olunca sıkıntı oluyor kartın yanması vs gibi bişey olmıuyor ama ya oyun acılmıyor yada siyah ekran oluyor oyunu kapatım overclock sıfırlayıp tekrar deniyorum.%50 ve üstünde fan sesi artıcaktır yanlız onu bilmelisin
Genelde 65 Dereceyi gectiğini gormedim ben.Hayırlısı olsun inşallah :)

Bu arada benim sistem
MSİ B450 BAZOOKA v2
16 GB 2*8 3200 MHZ
ASUS RTX OC 2060
700 WAT POWER Supply

Hocam Pes 2019 u ben 4K yapamıyorum, dsr ile 4K ayarını açtım ama Pes 2019 seçeneklerde en fazla 1080p gösteriyor nasıl yapabilirim ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı