Çözüldü ASUS ROG STRIX RTX 3080 güç pinlerinde kırmızı ışık yanıp sönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rhinoderma

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugün bilgisayarın güç düğmesine bastığımda masaüstüne sorunsuz ve hatasız geldi. Tahmini 5 dakika sonra aşağıdaki videodaki gibi ekran kartının güç pin girişleri yanıp sönüyordu. Bende bilgisayarı kapattıp PSU kablolarını söküp taktım prizden cıkardım tekrar topladım 2. kez açtığımda böyle bir sorun olmadı sorun nedendir?
CX750W PSU var bende.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı sorun bende var ama sadece 1 tane pin ışığı yanıyor sorunu çözdünüz mü?

Sorunu çözdüm. Sorun PSU modüler olduğu için girişlerin de temazsızlık oluyordu, ben de PSU değiştirdim. Muhtemelen sizde de aynı sorun olabilir. Ve önerim şu; PSU'nuz modüler ise çift PCI-e bağlantısı yapın, bu sayede yük altındayken daha az ısınır diye düşünüyorum PSU'nuzun kalitesine ve ekran kartınızın kalitesine bağlı olarak.
Arkadaşlar merhaba. Bugün bilgisayarın güç düğmesine bastığımda masaüstüne sorunsuz ve hatasız geldi. Tahmini 5 dakika sonra aşağıdaki videodaki gibi ekran kartının güç pin girişleri yanıp sönüyordu. Bende bilgisayarı kapattıp PSU kablolarını söküp taktım prizden cıkardım tekrar topladım 2. kez açtığımda böyle bir sorun olmadı sorun nedendir?
CX750W PSU var bende.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu yanlışım yoksa gelen güç dalgalı veya yetersiz demek oluyor.

YouTube üzerinde 1000W PSU kullanıp ara sıra bu sorunu alan birini gördüm. Sanırım yetersiz güç demek. Sizin için belki yetersiz güç olabilir ama 1000W PSU kullanan biri için böyle bir sorun olacağını sanmıyorum. Umarım üretim hatası değildir.

@Rhinoderma 3 ayrı PCIE kablosu mu kullanıyorsunuz?

YouTube üzerinde 1000W PSU kullanıp ara sıra bu sorunu alan birini gördüm. Sanırım yetersiz güç demek. Sizin için belki yetersiz güç olabilir ama 1000W PSU kullanan biri için böyle bir sorun olacağını sanmıyorum. Umarım üretim hatası değildir.

@Rhinoderma 3 ayrı PCI-e kablosu mu kullanıyorsunuz?

Şu anlık hayır. PSU'dan cıkan tek GPU beslemesine takılı 8+8 pinlerin bir tanesine 3pine cevirici taktım geçici olarak ama 2 aydır hiçbir sorun yoktu şu an da bir sorun yok sadece ilk açtığımda böyle bir sorun oldu. Benzer konulara baktım kabloları tak cıkar vs. yaptım düzeldi.

Peki şaun oyun falan oynasam bir sorun olur mu?
Pek bilgim olmasada bir sorun olacağını sanmam. Sonuçta 2 aydır kullanıyormuşsunuz. Sadece çok fazla yük gerektiren oyunlarda sistemin kapanabileceğini söyleyenler olmuş, ne derece doğru bilmiyorum. Sorunu sürekli yaşayıp GPU Tweak üzerinden ledleri kapatıp kullananlar bile varmış. Bir sorun olacağını sanmıyorum.

Konudan bağımsız coil whine sorununuz var mı?

Pek bilgim olmasa da bir sorun olacağını sanmam. Sonuçta 2 aydır kullanıyormuşsunuz. Sadece çok fazla yük gerektiren oyunlarda sistemin kapanabileceğini söyleyenler olmuş, ne derece doğru bilmiyorum. Sorunu sürekli yaşayıp GPU Tweak üzerinden LED'leri kapatıp kullananlar bile varmış. Bir sorun olacağını sanmıyorum.

Konudan bağımsız coil whine sorununuz var mı?

Coil whinedan "kastınız bobinlerden ses cıkıyor mu" demek istediniz herhalde. Hayır yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı