ASUS ROG STRIX RX 470 FurMark testi

dEvil01

Hectopat
Arkadaşlar 5 dakikalık bir test sonucu bu oldu sizce nasıl? Kartı daha yeni aldım sahibinden üzerinden ve şu an 2 günlük test hakkımı kullanıyorum başka ne tür testler yapabilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-20 130340.png
    Ekran görüntüsü 2022-12-20 130340.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 87
Arkadaşlar 5 dakikalık bir test sonucu bu oldu sizce nasıl? Kartı daha yeni aldım sahibinden üzerinden ve şu an 2 günlük test hakkımı kullanıyorum başka ne tür testler yapabilirim?
Furmark ve OCCT testi yapın. 5 dakika değil 30 dakika, 1 saat, 2 saat yapın. Testi izleyin herhangi bir çizgilenme, karıncalanma, görüntü gitmesi oluyor mu diye.

Fiziksel olarak kontrol edin. Aluminyum blokta eğikler var mı, borularda ezilmeler var mı VS. Gerçi olsa sıcaklık bu kadar düşük olmaz da yine de bakın.

Furmark ve OCCT testi yapın. 5 dakika değil 30 dakika, 1 saat, 2 saat yapın. Testi izleyin herhangi bir çizgilenme, karıncalanma, görüntü gitmesi oluyor mu diye.

Fiziksel olarak kontrol edin. Aluminyum blokta eğikler var mı, borularda ezilmeler var mı VS. Gerçi olsa sıcaklık bu kadar düşük olmaz da yine de bakın.
Bu 5 dakikalık test sonucu nasıl sizce?

FurMark ve OCCT testi yapın. 5 dakika değil 30 dakika, 1 saat, 2 saat yapın. Testi izleyin herhangi bir çizgilenme, karıncalanma, görüntü gitmesi oluyor mu diye.

Fiziksel olarak kontrol edin. Aluminyum blokta eğikler var mı, borularda ezilmeler var mı VS. gerçi olsa sıcaklık bu kadar düşük olmaz da yine de bakın.

Abartmayın hocam 1 saat 2 saat furmark test ne?
10 dakika yeterli hocam. @dEvil01
5 dakikalık test ise anormal olduğunu düşünüyorum çünkü fan %100 de çalışıyor.
Fan ayarları otomatikte kalsın öyle test edin.

En iyi test AAA bir oyun açıp kendin oynaman yada oyunun Benchmarkını açmaktır. Furmark vs. sadece çalışıp çalışmadığını gösterir bozuk kartlar bile bazen sorunsuz açar bu tarz programları.

Nasıl ayarlayabiliriz onu.

Hocam ayarlamak ile alakası yok aslında. Kartın bu derecelerde fanını bu kadar çalıştırmaması lazım.
Fan ayarını MSI Afterburner ile yaparsınız basit iş.
Ama fan ayarı yapmadan böyle çalışmaması lazım fan devrinizin.

Fan ayarı yapmak istiyorsanız anlatabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı