ASUS ROG STRIX RX 470 FurMark testi

Abartmayın hocam 1 saat 2 saat furmark test ne?
10 dakika yeterli hocam. @dEvil01
5 dakikalık test ise anormal olduğunu düşünüyorum çünkü fan %100 de çalışıyor.
Fan ayarları otomatikte kalsın öyle test edin.
Evet? Uzun süreli yük altında yüksek sıcaklıkta stabilitesi bozuluyor mu onu görmek için?
En iyi test AAA bir oyun açıp kendin oynaman yada oyunun Benchmarkını açmaktır. Furmark vs. sadece çalışıp çalışmadığını gösterir bozuk kartlar bile bazen sorunsuz açar bu tarz programları.
Oyun açıp da oynamalı tabii ama Furmak vs. kötü oyun bak demek yanlış. Benim kartım oyunlarda 120-130W'da gezerken Furmark'ta 180W çekiyor. Kart tam yüke girdiğinde bir sorun oluşacaksa oyunda görememe ihtimalin var onu.
Otomatikte 63 derecede %100 fan çalıştırması normal değil hocam garip.
Katılıyorum dikkat etmemiştim. Ayrıca FPS değeri normal değil de demişsiniz galiba.
Katılıyorum.
Bu da olası bir durum. Karta BIOS mod atılmış olabilir.
Bildiğim kadarı ile kartın BIOS'u üzerindende fan ayarı ile oynanabiliyor.
BIOS mod ihtimal dahilinde. Muhtemelen GPU-Z'den falan görebiliyordur BIOS sürümünü. Oradan baksın.

Evet? Uzun süreli yük altında yüksek sıcaklıkta stabilitesi bozuluyor mu onu görmek için?

Oyun açıp da oynamalı tabii ama furmak vs. kötü oyun bak demek yanlış. Benim kartım oyunlarda 120-130W'da gezerken FurMark'ta 180W çekiyor. Kart tam yüke girdiğinde bir sorun oluşacaksa oyunda görememe ihtimalin var onu.

Katılıyorum dikkat etmemiştim. Ayrıca FPS değeri normal değil de demişsiniz galiba.

BIOS mod ihtimal dahilinde. Muhtemelen GPU-Z'den falan görebiliyordur BIOS sürümünü. Oradan baksın.

GPU Z fotoğrafını atayim mi?

Olur tabii. Konu zaten senin konun. Çözüme kavuşmadan uyuma.

Yine aynı 50 oluyor FPS de bir sorun yok galiba.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-20 165722.png
    Ekran görüntüsü 2022-12-20 165722.png
    3 MB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Normal şartlarda 60-70 derecede %100'de çalışmaması gerekiyor. Fanlar %100'deyken çok gürültü yapar. 70-75 derece %0-%50 arası çalışması gerekiyor. Belki o modelin fan ayarı öyledir bilemiyorum.

Şu an FurMark'ı çalıştırdım 68 derecede %80 olarak çalisiyor bu normal midir?

Normal şartlarda 60-70 derecede %100'de çalışmaması gerekiyor. Fanlar %100'deyken çok gürültü yapar. 70-75 derece %0-%50 arası çalışması gerekiyor. Belki o modelin fan ayarı öyledir bilemiyorum.
20 dakikadır testte ben bir sorun göremedim herhangi bir karıncalanma veya ekranda bir bozukluk. Normalde bu 2.açışım 1. açışımda 20 dakika olmuştu yanlışlıkla kapatmıştım ama hemen geri açtım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-20 174229.png
    Ekran görüntüsü 2022-12-20 174229.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Geri
Yukarı