Asus ROG STRIX RX 480 8GB OC Isınma Sorunu

TheLancelot

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım yeni olmasına rağmen oyunlarda gaming mode'da 80 derece gösteriyor. Eğer ekran kartı fanlarını kendim ayarlayıp %70 seviyesine getirirsem 70 derece civarlarında oluyor. Kartın güç girişi 8 pin olmasına rağmen 6 pin kullanıyorum, sorunun kaynağı bu olabilir mi?

Elbette pini tam takmanız gerekiyor. Karta extra güç gerekmese pini koymazlardı oraya. Ayrıca keşke 3 fanlı yerine 2 fanlı seçseydiniz kartı. Fanların 90mm olması tam devirde rahatsız edici bir ses meydana getiriyor. MSI gaming x tercihimdir. (Benim kartta 3. senesini doldurdu R9 270x windforce 2GB downclock yapmadan oyuna girersem 80 e kadar çıkıyor)

Elbette pini tam takmanız gerekiyor. Karta extra güç gerekmese pini koymazlardı oraya. Ayrıca keşke 3 fanlı yerine 2 fanlı seçseydiniz kartı. Fanların 90mm olması tam devirde rahatsız edici bir ses meydana getiriyor. MSI gaming x tercihimdir. (Benim kartta 3. senesini doldurdu R9 270x windforce 2GB downclock yapmadan oyuna girersem 80 e kadar çıkıyor)
Downclock değil underclock.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı