RX 480 8GB Isınma Sorunu ve Düşük FPS

Kyndill

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Arkadaşlar yakın bir zamanda yeni sistem toplamıştım, sistem toplamaktan ve ona bakmaktan pek anlamadığım için birkaç yere danışmıştım da. Sonunda RX 480 8GB ekran kartı ile İ7 4790K işlemci aldım.

Şimdilik Overwatch, Rust, CS:GO gibi oyunlar oynadım. Öncelikle sormak istediğim şu, ekran kartının gelmesi gereken maksimum sıcaklık değeri nedir? Overwatch 75 derece ve ultrada sabit 100 FPS ile çalıştı, bu normal mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda 200FPS civarı ile oynuyor.

Bir de Rust'ta da işlemci fanı haykıra haykıra dönüyor, haliyle sağlam bir gürültü ortaya çıkıyor. İşlemciyi ve fanı bu şekilde zorlamak bilgisayara zarar verir mi? İleride yeni bir fan alacak olsam hangi modeli önerirsiniz ve bu sorun için bir çözüm olur mu?

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de teşekkür ederim. Ben de VR için emin olun can atıyorum, telefonuma uyumlu uygun VR bulsam onu alıp en azından nasılmış denemek istiyorum ama ben biraz daha parama değer veriyorum bu konuda belli ki sizden. Bunu tartışma amaçlı yazmıyorum, siz biraz sabırsız davranıyorsunuz heyecanlısınız anlıyorum sizi ama şimdi 3000lira verip aldığınız kocaman hantal kablolu VR gözlüğü yarın daha ince ve az kablolu hale gelicek aynı fiyata öbürsü gün belki de tek kablo bundan biraz daha sonra kablosuz! Kablosuzu bekleyemeyebilirim ama en azından oyunların biraz daha iyi ve VR'ında daha tamamlanmışa yakın halini almak mantıklı geliyor bana. PS4 olsaydı konumuz orda ok, adamlar daha geliştiricek gibi durmuyor ama PC dünyasında OculusRift mi HTC mi belki başka bir firma en iyiye oynayacak. Bilemiyorum bu da beni almaktan alı koyuyor.

Şu anki durumda da arkadaş soğutucu için duruu olmadıgını söylüyor iken VR'ı hesaba katmak en azondan bu arkadaş için gereksiz geldi o yüzden yazdım :)
işte süper bir bakış açısı haksız sın yanlışın var diyemiyorum ikimizinde düşünceleri doğru o yüzden bu konu uzayıp gider.:)

işte süper bir bakış açısı haksız sın yanlışın var diyemiyorum ikimizinde düşünceleri doğru o yüzden bu konu uzayıp gider.:)
Ama parama bende değer veriyorum o yüzden vr ım yok .

Merhabalar herkese, yeni konu açmak yerine burdan sormak istediğim bir soru var. Dün Hyper 212X alıp kasaya taktım. BF1'de Turbo Boost açık bir şekilde max 81, ortalama 77 derece dolaylarında değer verdi işlemci. Görünürde bir sıkıntı var mı sizce?

Merhabalar herkese, yeni konu açmak yerine burdan sormak istediğim bir soru var. Dün Hyper 212X alıp kasaya taktım. BF1'de Turbo Boost açık bir şekilde max 81, ortalama 77 derece dolaylarında değer verdi işlemci. Görünürde bir sıkıntı var mı sizce?
Hemen yeni bir konu açın ve beni etiketleyin, konu hörtletmekten 1 gün ceza alabilirsiniz. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı