Asus ROG STRIX RX 480 8GB OC Isınma Sorunu

TheLancelot

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım yeni olmasına rağmen oyunlarda gaming mode'da 80 derece gösteriyor. Eğer ekran kartı fanlarını kendim ayarlayıp %70 seviyesine getirirsem 70 derece civarlarında oluyor. Kartın güç girişi 8 pin olmasına rağmen 6 pin kullanıyorum, sorunun kaynağı bu olabilir mi?

Elbette pini tam takmanız gerekiyor. Karta extra güç gerekmese pini koymazlardı oraya. Ayrıca keşke 3 fanlı yerine 2 fanlı seçseydiniz kartı. Fanların 90mm olması tam devirde rahatsız edici bir ses meydana getiriyor. MSI gaming x tercihimdir. (Benim kartta 3. senesini doldurdu R9 270x windforce 2GB downclock yapmadan oyuna girersem 80 e kadar çıkıyor)

Elbette pini tam takmanız gerekiyor. Karta extra güç gerekmese pini koymazlardı oraya. Ayrıca keşke 3 fanlı yerine 2 fanlı seçseydiniz kartı. Fanların 90mm olması tam devirde rahatsız edici bir ses meydana getiriyor. MSI gaming x tercihimdir. (Benim kartta 3. senesini doldurdu R9 270x windforce 2GB downclock yapmadan oyuna girersem 80 e kadar çıkıyor)
Downclock değil underclock.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı