ASUS ROG STRIX RX 5600XT vs MSI RX 5600XT Gaming X

beerkatici

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktaki iki karttan hangisini almalıyım? Benim için soğutma çok önemli o yüzden bu iki kartı seçtim. Ek olarak Gaming X modelinde kampanya var. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Başlıktaki iki karttan hangisini almalıyım? Benim için soğutma çok önemli o yüzden bu iki kartı seçtim. Ek olarak Gaming X modelinde kampanya var. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
İkisinin de yanacağını falan sanmıyorum. Kaç TL bir fark var?

Sessizlik ve sıcaklık bakımından bir arada düşünülecek olursa; Gaming X tercih edin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gaming X al bence. ROG-Aorus-Gaming X Trio üçlüsü piyasadaki en kötü F/P oranına sahip tasarımlar, fiyatları gereksiz şişirilmiş. Gaming X 5600XT'yi yattığı yerden soğutur.

Asus rogların vidaları 5700 serisinde bloğu tam kapatmıyordu. Sorun düzeldi mi bilmiyorum ama bir çok kullanıcı şikayetçiydi 5600de var mıydı bu sorun onu da bilmiyorum. Gaming X daha güzel bir tercih gibi duruyor.

Arkadaşlar aralarında 200TL fark var. ROG STRIX 50-55 derecelerde geziyor ve 14 Gigabit. Gaming X ise 53-56 derecelerde geziyor ve 12 Gigabit. Ayrıca ROG'daki sorun çözüldü.

ROG Strix'e paran yetiyorsa bana kalırsa onu al. Fakat eğer 5700XT serisinin ucuz kartlarına bütçen yetiyorsa, 5700XT tercih et. Ben GTX 1060, GTX 1070, GTX 1080, RTX 2060, RTX 2070, 5700XT, Vega 56 kartlarının hepsinin ROG Strix modellerini kullandım. ROG serisinin bu kadar pahalı olmasının sebebi MSI Trio versiyonu olmayan kartların en güçlü versiyonları olması. En iyi soğutma Asus ROG serisinde olduğu için en yüksek çekirdek ve bellek hızları da ROG serisinde oluyor. Fiyatının pahalı olmasının sebebi de bu. Bu aslında şunun gibi, Golf'ün en dolu paketi 250000 TL olsun fakat Passat'ıın en boş modeli 225000 TL olsun. Şimdi sen biraz dolu bir Passat'a 250000 TL'mi vermek istiyorsun yoksa en dolu paket Golf'mü. Burada ki fark ta aynısı. Mesela fiyatından dolayı 5700XT tercih etmek isteyebilirsin ve 2070 ile 2070S arası bir performans verir genellikle. Fakat en kalitesiz 2070S şuan Hepsiburada.com'da 4850 TL. Asus ROG serisi en kaliteli 5700XT ise 4800 TL civarı. Bu noktada tercih sana kalıyor. Aynı şekilde 5600XT için de geçerli bu durum. Gaming X serisi evet iyidir fakat ortanın üstü performans verir hep ki Trio modelleri satabilsin. Bana kalırsa ROG serisi çok bir fiyat farkı yoksa alınabilir fakat tavsiyem eğer gücün en ucuz (Sapphire, XFX, Inno olmamak kaydı ile) 5700XT'yi alman. Şuan iyi bir indirim var Teknobiyotik.com'da. 5600XT fiyatına 5700XT alabilirsin.

ROG STRIX'e paran yetiyorsa bana kalırsa onu al. Fakat eğer 5700XT serisinin ucuz kartlarına bütçen yetiyorsa, 5700XT tercih et. Ben GTX 1060, GTX 1070, GTX 1080, RTX 2060, RTX 2070, 5700XT, Vega 56 kartlarının hepsinin ROG STRIX modellerini kullandım. ROG serisinin bu kadar pahalı olmasının sebebi MSI Trio versiyonu olmayan kartların en güçlü versiyonları olması. En iyi soğutma ASUS ROG serisinde olduğu için en yüksek çekirdek ve bellek hızları da ROG serisinde oluyor. Fiyatının pahalı olmasının sebebi de bu. Bu aslında şunun gibi, Golf'ün en dolu paketi 250000 TL olsun fakat Passat'ıın en boş modeli 225000 TL olsun. Şimdi sen biraz dolu bir Passat'a 250000 TL'mi vermek istiyorsun yoksa en dolu paket Golf'mü. Burada ki fark ta aynısı. Mesela fiyatından dolayı 5700XT tercih etmek isteyebilirsin ve 2070 ile 2070S arası bir performans verir genellikle. Fakat en kalitesiz 2070S şu an Hepsiburada.com'da 4850 TL. ASUS ROG serisi en kaliteli 5700XT ise 4800 TL civarı. Bu noktada tercih sana kalıyor. Aynı şekilde 5600XT için de geçerli bu durum. Gaming X serisi evet iyidir fakat ortanın üstü performans verir hep ki Trio modelleri satabilsin. Bana kalırsa ROG serisi çok bir fiyat farkı yoksa alınabilir fakat tavsiyem eğer gücün en ucuz (Sapphire, XFX, INNO olmamak kaydı ile) 5700XT'yi alman. Şu an iyi bir indirim var Teknobiyotik.com'da. 5600XT fiyatına 5700XT alabilirsin.

Zaten ekran kartı için bütçemin en fazla çıkacağı fiyat bu. O yüzden sordum ROG mu Gaming X mi diye ve kararımı ROG'dan kullanacağım galiba 1-2 test videosu daha izleyeceğim. Sonrasında kararım netleşir galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı