ASUS ROG STRIX RX 570 8 GB ısınıyor

Sıcaklık sorununu voltaj vererek nasıl çözeceğiz? Daha fazla ısınmaz mı?

RX 400 ve 500 serisi kartlarda gereksiz bir voltaj fazlalığı var, şöyle deyim benim kartımın çekirdek hızı fabrikasyon 1366MHz ve fabrikanın verdiği voltaj değeri 1150MV ben ise kartı aynı hızda ve performansta 1050MV da çalıştırabiliyorum yani anlicağın gereksiz bir voltaj fazlalığı var,

Konu sahibi dostum, MSI Afterburner indirip CTRL + F yapınca açılan yerde, sağdan 5 tane voltaj noktasını seçip 1050MV yap ve öyle test et, hiç çekirdek hızı kısma.

RX 400 ve 500 serisi kartlarda gereksiz bir voltaj fazlalığı var, şöyle deyim benim kartımın çekirdek hızı fabrikasyon 1366MHz ve fabrikanın verdiği voltaj değeri 1150MV ben ise kartı aynı hızda ve performansta 1050MV da çalıştırabiliyorum yani anlicağın gereksiz bir voltaj fazlalığı var,

Konu sahibi dostum, MSI Afterburner indirip CTRL + F yapınca açılan yerde, sağdan 5 tane voltaj noktasını seçip 1050MV yap ve öyle test et, hiç çekirdek hızı kısma.

Yok anladım da voltaj verin demişsiniz ondan sordum açıkladığınız olay voltaj azaltma olmuyor mu?

Aynı sistemi bende aldım. Cyberpunk'ta Full çözünürlük düşük ayarlarda 78 derece alıyordum gayet normal bir değer. Bir de o kasada HDD slotu yok yani HDD alırken yanında slot almayı unutma yoksa kasada yer kalmıyor.

Vysnc açıp Sniper Elite 4 oyununu denedim sıcaklık Ultra'da 62 derecelerde gezindi fakat mediuma alıp vsnc kapadığım zaman 72'lere yükseldi.

Geri
Yukarı