ASUS ROG Strix RX 570 garanti süreci

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Siyah ekran sorunu derken, ve en büyük garantiye gönderme sebebim sıcaklık sorunu derken kart kendini teknik serviste buldu. Yükte 90 derecelere ulaşmaya çalışmak mı dersin, yükte siyah ekrana düşmeler mi dersin. Çok çektim bu karttan iki senedir. Kartı Vatan Bilgisayar’a götürmeden kartın kutusunun içine şöyle bir yazı bıraktım.

Kartı 2019 Mayıs ayında Vatan Computer üzerinden satın almıştım. O zaman ufak tefek sıcaklık sorunları, ünlü WattMan sorunları vardı fakat pek aldırış etmemiştim. Asla yükte 86 dereceyi görmemesi gereken kart 86 dereceleri gördü. Üstüne üstlük kasanın yan tarafına açmama rağmen bile 78-79 dereceye inebildi.

Bunlar inanılmaz derecede çok yüksek değerler. Bunların yanında ekran kartı yüzünden sık sık ekran, siyah ekrana düşüp geri geliyor. Kartın sıcaklığını düşürmek için yaptığım Undervolt ayarlarını kart uygun görse bile ayarları kabul etmiyor, hiçbir şekilde ısıyı düşüremiyorum. Bunun dışında kartımdan yüke binince ufak tefek cızırtı sesleri geliyor, Coil Whine olduğunu düşünüyorum.

Kartı aldığımdan beri cebelleşiyorum. Ayrıca ben fabrikasyon hatalı termal pedler yüzünden bloğun işlemciye tam temas etmediğini düşünüyorum çünkü bu kart için bu sıcaklık değerleri mümkün değil, yanacak derecelere geliyor.

Not: Kasa modeli Sharkoon Pure Steel RGB. Herhangi bir hava akışı kötülüğü söz konusu değil, ki zaten kasanın camını açınca bile kart en aşağı 79-78 derece oluyor yine fazlasıyla anormal değerler.

Gereğini arz ediyorum.

Yani anlayacağınız kart cidden arızalı. En korktugum şey para iadesi. Para iadesi yaparlarsa bu zamanda anca 1030 falan alırım. Macun yenile, gonderlik gibi değil kart.

RX 5500XT gönderirler eğer şanslıysam. Durum hakkında sizi bu konudan bilgilendiririm.

Para iadesi olursa yandınız yalnız. O zaman ne kadara aldıysanız aynı miktar iade olur size, siz de anca GT 1030 alırsınız dediğiniz gibi.

Başlıkta belirttiğim gibi ASUS ROG Strix model.
Para iadesi olursa yandınız yalnız. O zaman ne kadara aldıysanız aynı miktar iade olur size, siz de anca GT 1030 alırsınız dediğiniz gibi.
Yani ekran kartı piyasasını bildiklerini var sayıp öyle saçma sapan bir teklif sunacaklarını sanmıyorum. Daha makul bir şey sunmak zorundalar.

Bayağı çektiniz siz bu karttan ya. Muhtemelen tamir ederler ya da başka bir kart sunarlar size.
Aldığımdan beri böylesine sorunlar yaşadığım için kesinlikle fabrikasyon hatalı olduğunu düşünüyorum. Tamir edilecek neyi var bilmiyorum.

Geri
Yukarı