ASUS ROG STRİX RX 590 Ani FPS Düşmesi ve Takılmalar

bu zamana kadar tek kanal ram ile sorun olmadan oynuyordum, az önce cs go orta ayarlarda fps 200-260 arası dropsuz bir şekilde vram kullanımı ise 1600-1700mb arasında sorunsuz oynuyabiliyorum sanırım fortnite üzerinde bir optimizasyon sorunu var mesela cs go oynarken radeon ayarlarından kare hızını görebiliyorken, fortnite üzerinde kare hızını uygulama içerisinde göremiyorum performans sınırı hatasıyla karşılaşıyorum. hem fortnite hem radeon uygulaması sanki birbirine zıt durumda.

Dosya Ekleri

• ek4.png
    ek4.png
    52,8 KB · Görüntüleme: 26
bu zamana kadar tek kanal ram ile sorun olmadan oynuyordum, az önce cs go orta ayarlarda fps 200-260 arası dropsuz bir şekilde vram kullanımı ise 1600-1700mb arasında sorunsuz oynuyabiliyorum sanırım fortnite üzerinde bir optimizasyon sorunu var mesela cs go oynarken radeon ayarlarından kare hızını görebiliyorken, fortnite üzerinde kare hızını uygulama içerisinde göremiyorum performans sınırı hatasıyla karşılaşıyorum. hem fortnite hem radeon uygulaması sanki birbirine zıt durumda.
Performans sınırda ve gösterdiği FPS değeri kesinlikle değişiklik gösteriyor. Değişiklik göstermesinin en büyük etkeni driver. Her sistemde farklı sürücü farklı tepkiler verebiliyor. Bunun için önce bilgisayarı güvenli mod ile başlatıp DDU ile eski sürücülerini kaldır. Biraz araştırma yapıp herkeste stabil olarak çalışan sürümü bulup yükle. Benim önerdiğim ve test ettiğim stabil sürüm bu. Denemende fayda var. https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-9-2

arkadaşlar şunu fark ettim GPU Kullanımım %90 civarından anlık %5 %10 %20' lere düşüp tekrardan %90 oluyor. aşırı bir dalgalanma mevcut. şuan kullandığım sürüm 19.12.3

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    51 KB · Görüntüleme: 30
hayır hiç bir farklılık yok GPU kullanımım da dalgalı yeni fark ettim, AMD kullanıcılarının çoğunda var aslında bu problem ama hiç bir yerde çözüm bulamadım, hep bu konudan şikayet eden arkadaşların açtığı konular mevcut ama çözüm önerisi hiç bir yerde yok. :(

Bende yaşıyordum bu problemi. Bir arkadaşın önerisi ile, 19.9.2 sürümüyle çözmüştüm bu dalgalanma problemini.
Özür diliyorum denemişsiniz bu sürümü, görmedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı