ASUS ROG STRIX RX570 8 GB ısınıyor

Sapphire rx590 nitro+ kullanıyorum inanın 12 saat bile oyun oynamış birisi olarak 77 dereceyi 1 kez gördüm. ATS tarzı oyunlarda 65° civarı.
Bana fazla gibi geldi biraz, üstelik Rog Strix diyorsunuz.

Selamlar. Bir ay önce sıfır RX 570 8 GB i3-9100F bir sistem kurdum. Şu an ağır oyunlar yükleyip deneme fırsatım olmadı. Ancak American Truck Simulator oynarken ekran kartı 76 77 dereceye kadar çıkıyor. Kasamın kapağı açık, oda sıcaklığı normal. PSU FSP Hydro 500W 80+ Plus. Bu ısınmanın elektrik tesisatı ile alakası olabilir mi? Kasada herhangi bir soğutma yok. Ekran kartının fanlarını 85'te çalıştırıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
%85 hızda çalışmasına göre gayet normal sıcaklıklar. Tabi sadece bir oyun üzerinden yorumluyoruz, ama diğer oyunlarda da böyle ise bir problem yok.

Hocam ayarlı zaten. 61 dereceyi görünce 63'de çalışıyor, 71 dereceyi görünce 76'da. Manuel değerler girmişim fan için. ASUS ROG STRIX için 76 77 çok geldi bana.
Hocam hem arka plaka olmadığından ısınıyor hem de RX570 fabrika çıkışlı fazla voltaj çeken bir kart. UV ile probleminiz muhtemelen çözülecektir, hele ki ROG STRIX gibi bir kartta.

%85 hızda çalışmasına göre gayet normal sıcaklıklar. Tabi sadece bir oyun üzerinden yorumluyoruz, ama diğer oyunlarda da böyle ise bir problem yok.
Nasıl %85 fan hızında normal? Şaka mı yapıyorsunuz? 140W çekiyor bu kart 300 değil, %85 fan ayarında bu sıcaklıklar normal D-E-Ğ-İ-L!!

Nasıl %85 fan hızında normal? Şaka mı yapıyorsunuz? 140W çekiyor bu kart 300 değil, %85 fan ayarında bu sıcaklıklar normal D-E-Ğ-İ-L!!
Fazla voltaj çekmese bile bu modellerde bu sıcaklıklar görülebiliyor. Üstelik UV yapmadığı için gayet normal bu sıcaklıklar. Ne olmasını bekliyorsun 65 derece mi? Ayrıca %100 fan hızında çalışsa en az 3-4 derece etki gösterir.

Hocam XFX RX570 kullanıyorum ve The Crew 2 gibi oyunlarda bile yüzde 70-75 fan ile 70-75 derece arası sıcaklıklarım oluyor. Kesinlikle Undervolt yapılması gereken bir kart normale dönmesi için.

Geri
Yukarı