ASUS ROG STRIX Scar 15 (2022) vs ASUS ROG STRIX G16 (2023)

3lackbess

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Selam arkadaşlar, dün gece amazon.com üzerinden çok ikilemde kalarak bir sipariş verdim. Ürünlerin detaylarını görmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Asus Rog Strix Scar 15

Asus Rog Strix G16

Açıkçası Scar 15 çok daha hoşuma gitmişti, eğer FHD 300Hz monitör olsaydı büyük ihtimalle Scar'ı alırdım. G16'yı son anda görüp fikrimi değiştirdim ve kararımı G16'dan yana verdim. Yeni nesil oluşu ve özellikle şu an piyasadaki en güçlü işlemciyi kullanıyor oluşunun yanında G-Sync destekli FHD ekran kullanıyor olması benim için artılar arasındaydı. QHD için en azından 4080 ve üzeri ekran kartları kullanmak gerekli diye düşünüyorum. Tasarım olarak Scar serisi tabii daha iyi ama 200 dolar fark ile yeni nesile geçmek daha mantıklı geldi bana.

Sizin fikirleriniz neler, siz olsaydınız hangisini alırdınız ve neden?

Fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? İndirimden aldım ve gayet iyi bir fiyata geldi diye düşünüyorum. Lütfen Nitro, Pavilion gibi alt seviye laptop linki atıp kıyaslama yapmayın, fiyat olarak High-End modeller arasında fena değil gibi. Genelde ROG serisi pahalı olur inovasyon, soğutma ve bileşen kalitesi gibi farklılıklardan dolayı.

Fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? İndirimden aldım ve gayet iyi bir fiyata geldi diye düşünüyorum. Lütfen Nitro, Pavilion gibi alt seviye laptop linki atıp kıyaslama yapmayın, fiyat olarak High-End modeller arasında fena değil gibi. Genelde ROG serisi pahalı olur inovasyon, soğutma ve bileşen kalitesi gibi farklılıklardan dolayı.
Güle güle kullanın.

Ne kadara aldınız ve Türkiye'ye gönderim için ekstra bir ücret var mı?

Güle güle kullanın.

Ne kadara aldınız ve Türkiye'ye gönderim için ekstra bir ücret var mı?
Teşekkür ederim. Laptop 1650 dolardı, yanında Samsung 990 Pro 2TB SSD ve Xbox Controller aldım. Hepsi için 150 dolar vergi ödedim. Toplam 2000 dolara geldi hepsi vergi dahil. Siparişi Türkiye'ye yapmadım, ürünlerin TR'ye gönderimi yoktu. Birkaç gün sonra Texas'ta olacağım, ürünleri elden teslim alacağım. Türkiye'ye gönderimde ne kadar ekstra vergi vs oluyor emin değilim.

Bu arada sanırım amazon doları 27.5 olarak almış, vergi dahil toplamda 55k ödedim.

Geri
Yukarı