ASUS ROG STRIX G15 vs ASUS ROG STRIX Scar 15

Bütçe
30k-40k

Wopsle

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Modeller belli. Aşağıya link bırakıyorum. Bir modelde Ryzen 9 diğerinde Intel i9 var. Bana bütün artılarını ve eksilerini söyleyebilir misiniz acaba? İki modelinde detaylarını merak ediyorum. Scar 15 modelinde Intel iris paylaşımlı ekran kartı var diyor. Bu kötü bir şey mi? Birkaç konu daha açmıştım model aradığım iççin. Şimdi yavaş yavaş son bir karar kılmak istiyorum.

Scar 15
Strix 15

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçede 3060 bakmayın asıl amacınız oyun oynamak ise.

Bu bütçede 3060 bakmayın asıl amacınız oyun oynamak ise.
Hocam uzun ömürlü olsun istiyorum. 3060 bana yeterli gibi duruyor. 300Hz ekrana sahip. Daha iyi bir önerilere açığım.

Scar işlemci tarafında daha iyi, paylaşımlı kart hepsinde var bu bir sorun değil. Fakat o civarlara çıkmışken buna arttırın derim en azından.

Hocam dediğiniz model güzele benziyor. Buna da bakarım.

Hocam uzun ömürlü olsun istiyorum. 3060 bana yeterli gibi duruyor. 300Hz ekrana sahip. Daha iyi bir önerilere açığım.

Lenovo gayet iyi üstüne 2K'da 165Hz. 300Hz'den daha cazip bence. 3070'in ömrü 3060'dan daha uzun olacak bu arada. 12700H kas gücü olarak çok iyi.

Böyle bir durum yok, çozünürlüğe göre panel ömrü kısalmıyor.

Panel ömründen değil de 2K zamanla yetersiz geleceğinden bahsetmiş muhtemelen. Oyunlarda çözünürlük düşürebilirsin, native görüntü bozulacağı için normal 1080P'ye göre daha kötü bir görüntü sunar ama oyunlarda pek rahatsız etmez. Masaüstünde rahatsiz eder.

Panel ömründen değil de 2K zamanla yetersiz geleceğinden bahsetmiş muhtemelen. Oyunlarda çözünürlük düşürebilirsin, native görüntü bozulacağı için normal 1080P'ye göre daha kötü bir görüntü sunar ama oyunlarda pek rahatsız etmez. Masaüstünde rahatsiz eder.

Evet daha yüksek inç olanlarda daha belirgin olur fakat DLSS ile uzun süre 2K da kullanılabilir gibi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı