ASUS ROG STRIX Scar 16 laptopta oyun içi ani takılmalar meydana geliyor

Yakuzet

Hectopat
Daha fazla  
RAM
32
SSD veya HDD modeli
hynix hfs001tej9x101n
Ekran kartı
4080
İşlemci
i9 13980
ASUS ROG STRIX Scar 16 daha 2 ay önce alındı ama o zamandan beri bütün oyunlarda bazen ani takılmalar yaşıyor. Bazen geçiyor bazen geçmiyor ama çözülmesi gereken bir sorun kesinlikle.

Windows güncel.
Ekran kartı güncel.
Windows Update, Armoury Crate, MyASUS her şeyin güncel olduğunu söylüyor.

MSI Afterburner ile video aldım aşırı ısınma yok.
video (video teliften gitmiş düzenliyorum)

Son düzenleme:
BIOS güncel değil ise güncelle. Benim de 4060 laptopum vardı her oyunda takılıyordu. Bir format attım formattan sonra VBIOS diye bir güncelleme geldi artık neden ötürü ise düzeldi.

Video atma şansınız var mı büyük ihtimal stuttering sorunu
1-BIOS güncelleyin.
Olmazsa.
1-format atın.
2-bütün sürücüleri yeniden kurun.

Hiçbiri olmaz ise lsptop yeni ise değişim yapın.

Video atma şansınız var mı büyük ihtimal stuttering sorunu.
1-BIOS güncelleyin.
Olmazsa.
1-format atın.
2-bütün sürücüleri yeniden kurun.

Hiçbiri olmaz ise lsptop yeni ise değişim yapın.

Bir de oyunları 1080p veya yükseğinde oynamaya çalışın.

Stuttering sorunu gibi gözüküyor ama kesin emin olamam.

ASUS ROG STRIX Scar 16 daha 2 ay önce alındı ama o zamandan beri bütün oyunlarda bazen ani takılmalar yaşıyor. Bazen geçiyor bazen geçmiyor ama çözülmesi gereken bir sorun kesinlikle.

Windows güncel.
Ekran kartı güncel.
Windows Update, Armoury Crate, MyASUS her şeyin güncel olduğunu söylüyor.

Rehber: Oyunlarda stuttering sorunlarına çözümler bu konuya bakabilirsiniz

Dene yanıl yapmak istemiyorum belgelerle verilerle yol almak istiyorum. Güç mü eksik yazılım mı sıkıntılı onu dabilmek istiyorum. Çünkü o adımları gözüm kapalı takip edeceğim üstüne format atacağım bir de olmazsa ortada kalacağım çünkü.

bugün oynuyordum ve başka bir oyunda bu sefer daha sık bir şekilde gerçekleşmeye başladı. videosunu yüklüyorum
video

oyun dışında da bi kasma durumu gerçekleşiyor arkada oyun açıksa mouse da tarayıcı da mesela donuyor kısa bir süreliğine ve devam ediyor stutter yani ama neden var

Son düzenleme:
Dene yanıl yapmak istemiyorum belgelerle verilerle yol almak istiyorum. Güç mü eksik yazılım mı sıkıntılı onu dabilmek istiyorum. Çünkü o adımları gözüm kapalı takip edeceğim üstüne format atacağım bir de olmazsa ortada kalacağım çünkü.

Bugün oynuyordum ve başka bir oyunda bu sefer daha sık bir şekilde gerçekleşmeye başladı. Videosunu yüklüyorum.
video

Oyun dışında da bir kasma durumu gerçekleşiyor arkada oyun açıksa mouse da tarayıcı da mesela donuyor kısa bir süreliğine ve devam ediyor stutter yani ama neden var.

Hocam birçok nedeni var ama çözmesi çok zor bir sıkıntı eğer laptop yeniyse değişimini veya para iadesini yapınız bence bizzat 5 ay önce ASUS laptopta bende yaşadım iade edip farklı bir ASUS laptop a geçtim.
Aynı şeyleri yaşadım bizzat.
Genelde laptopun kendisinde modelinde genel bir sıkıntı oluyor aynı modelden almamaya çalışın.

Ama illa çözüm istiyorsanız.
-Soğutucu kullanmıyorsanız kullanın.
-Bilgisayar sıcaklıklarında anormal bir artış var mı kontrol edin.
-Driverları kontrol edin.
-Ndia Denetim Masası'ndan kaliteyi performansa alın.
Başka doğru üzgün çözüm yok.

Hocam birçok nedeni var ama çözmesi çok zor bir sıkıntı eğer laptop yeniyse değişimini veya para iadesini yapınız bence bizzat 5 ay önce ASUS laptopta bende yaşadım iade edip farklı bir ASUS laptop a geçtim.
Genelde laptopun kendisinde modelinde genel bir sıkıntı oluyor aynı modelden almamaya çalışın.

format atmayı 3 defa denedim bende bir şey değişmedi ama siz gene deneyin bazı laptoplarda yazılımdan bazılarında donanımdan olan bir sıkıntı
ben teknik servise götürdüğümde ana kart sıkıntısı olduğunu söylediler ama aynı modelden farklı laptop a geçince gene aynı sorunu aldım

Sıcaklıklar genel olarak işlemci 90 ekran kartı 75 civarında ısınmada bir soru yok gibi. Olsa 240 FPS sabit vermez zaten herhalde.

Bilgisayarda genel bir donma sorunu yok diye biliyorum yabancı forumlarda da iyice araştırdım. Driverlar daha ilk günden karışıklık var ama yeni başladı böyle olmaya güncellemeler tam olmasına rağmen böyle. Üstelik iade almayacaklar asla ekran kasasında göçük var.

Performans sorunu olsa lütfen ama böyle bir ekran kartında üstelik takılıyor dediğim oyunlarda sabit 240 FPS aldığıma rağmen ani takılmalar yaşanıyor.

Laptop aldım değişiklik yaptım nefret ettim hayatımda asla bir daha laptop almam gerçekten. Arkadaşımın aldığı laptop da başka marka başka model olmasına rağmen çok sıkıntılı. Masaüstü candır eskiden böyle düşünmezdim ama artık hayır. Ve çözüm bulunsa bile.

Sıcaklıklar genel olarak işlemci 90 ekran kartı 75 civarında ısınmada bir soru yok gibi. Olsa 240 FPS sabit vermez zaten herhalde.

Bilgisayarda genel bir donma sorunu yok diye biliyorum yabancı forumlarda da iyice araştırdım. Driverlar daha ilk günden karışıklık var ama yeni başladı böyle olmaya güncellemeler tam olmasına rağmen böyle. Üstelik iade almayacaklar asla ekran kasasında göçük var.

Performans sorunu olsa lütfen ama böyle bir ekran kartında üstelik takılıyor dediğim oyunlarda sabit 240 FPS aldığıma rağmen ani takılmalar yaşanıyor.

Laptop aldım değişiklik yaptım nefret ettim hayatımda asla bir daha laptop almam gerçekten. Arkadaşımın aldığı laptop da başka marka başka model olmasına rağmen çok sıkıntılı. Masaüstü candır eskiden böyle düşünmezdim ama artık hayır. Ve çözüm bulunsa bile.

Ben laptop kullanmasını seven biriyim 10 yıl boyunca aynı PC'yi kullandım en sonunda PC aldım diye sevinirken 5 ay boyunca aynı sorundan dolayı kullanamadım.
İnsanın hevesi kursağında kalıyor.

Geri
Yukarı