ASUS ROG STRIX Scope RX klavye nasıldır?

Rawexy

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bu klavyeyi az önce sipariş ettim araştırarak fakat kullanan varsa size de sormak istedim. Bilek desteksiz olması bir dezavantaj mı veya başka kötü yanı var mı klavyenin? Kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Kötü bir yanı yok, fiyatına göre güzel. Bilek desteği olmaması göreceli açıkçası. Mesela ben ihtiyaç duymuyorum.

Evet zaten genellikle bu tarz yorumlara dayanarak bu klavyeyi aldım. Fakat gene de içimde bir şüphe var açıkçası çünkü hiç bilek desteksiz klavye kullanmadım o yüzden alışması ne kadar sürer bilemiyorum. Ama büyük ihtimalle alışabilirim gibi duruyor.

Geçen sene incehesap indiriminde almıştım bence bu fiyat bandında daha iyi bir klavye yok. Red optik özel mekanizmalı switchler eşsiz ve basma hissi anlatılmaz yaşanır. Aldığına pişman olmazsın ve keşke dedirtmez. Ben bilek desteği sevmediğim için rahatsızlık duymadım veya bir eksiklik hissetmedim. Bilek desteği konusu kişiden kişiye değişir. Benim için tek kötü tarafı tam boy klavye olması. Numerik takımın fazlalık olduğu gaming klavyede çok hissediliyor.

Evet zaten genellikle bu tarz yorumlara dayanarak bu klavyeyi aldım. Fakat gene de içimde bir şüphe var açıkçası çünkü hiç bilek desteksiz klavye kullanmadım o yüzden alışması ne kadar sürer bilemiyorum. Ama büyük ihtimalle alışabilirim gibi duruyor.
Klavyenin tuş yüksekliği fazla değil. Eliniz küçük değilse bir süre pek rahat kullanamazsınız o kadar. Kısa sürede alışırsınız onun dışında. Eliniz küçükse, hatta daha doğrusu parmaklarınız kısaysa biraz yorabilir uzun kullanımda.

Geri
Yukarı