Asus Rog Strix TX 2070 Görüntü Bozukluğu Sorunu

astra16

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Yakın zamanda indirimde 4600 TL’ye satın aldığım ekran kartım 1-2 aylık olmasına rağmen, görüntüde bozukluk olmasından dolayı Asus yetkili servisine gönderdim. Sorun tespit edildiği için, ücret iadesi veya değişim konusunda yardımcı olabileceklerini söylediler. Ama şu andan itibaren ne yazık ki “Asus Rog Strix” hayranlığım sarsıldı. O yüzden iade edip Evga’nın 1080Ti modeli almak aklımı çelmedi değil. Çünkü beklentilerimi de karşılamamıştı. Acaba 1080Ti modeliyle 1080p’de Ryzen 7 ile daha iyi performans alabilir miyim? Bu konuda kararsızlık yaşıyorum, bu yüzden Technopat ailesine danışmak istedim.

Yakın zamanda indirimde 4600 TL’ye satın aldığım ekran kartım 1-2 aylık olmasına rağmen, görüntüde bozukluk olmasından dolayı Asus yetkili servisine gönderdim. Sorun tespit edildiği için, ücret iadesi veya değişim konusunda yardımcı olabileceklerini söylediler. Ama şu andan itibaren ne yazık ki “Asus Rog Strix” hayranlığım sarsıldı. O yüzden iade edip Evga’nın 1080Ti modeli almak aklımı çelmedi değil. Çünkü beklentilerimi de karşılamamıştı. Acaba 1080Ti modeliyle 1080p’de Ryzen 7 ile daha iyi performans alabilir miyim? Bu konuda kararsızlık yaşıyorum, bu yüzden Technopat ailesine danışmak istedim.
Bence pişmanlık yaşama. Eğer çok 1080Ti istiyorsan onu birisine sat. Üstüne para ekle al.

RTX 2070= GTX 1080 RTX 2080= GTX 1080 Ti muhtemelen daha iyi performans alırsınız GTX oturmuş bir teknoloji artık RTX de şuan için sıkıntılar bir türlü giderilemiyor fakat eski bir teknolojiyi sıfır almak pek mantıklı değil
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RTX 2070 in OCli hali bile GTX 1080 Ti etmiyor 3-5 FPS için değer mi bu sizin kararınız benim gibi banane kardeşim DLSS ten RTX Mode dan diyorsanız mantıklı makul bir tercih olur önümüzdeki 1-2 sene boyunca zaten bu teknolojileri tam anlamıyla verimli destekleyen oyunlar tek tük çıkacaktır çıkanlarda da optimizasyon sorunları mevcut örneğin BF 5 RTX açıkken sıkıntı yaşıyor DLSS falan da kar etmedi. Oturması için en az 1-2 sene geçmeli zaten o sıra Nvidia da RTX 3000 serisini basar RTX mi istiyorsunuz bunu alacaksınız hop alsana 2000 serisi çöp alabiliyorsan al bir GTX 1080 Ti bir 5 sene bak keyfine.

Kardeş bence bu kadar karamsar olma. Zaten kartında donanımsal bir sıkıntı olduğundan Asus yetkilileri sana o kartın aynısından ya da ücret iadesini yaparlar. 1080Ti filan almayasın. Almayasın derken de yanlış anlama. Kartın kötü olduğundan değil RTX 2070 aynı zamanda geleceğe yatırım demek ondan öyle dedim.

Gtx 1080 ti almayın. Nedeni ise aldıktan 1 hafta sonra gtx 1080 ti düşük fps sorunu diye başlık açacak olmanız. Eğer monitörünüzü satıp 2K bir monitör alacaksanız GTX 1080 ti alın derim.

Gtx 1080 ti almayın. Nedeni ise aldıktan 1 hafta sonra gtx 1080 ti düşük fps sorunu diye başlık açacak olmanız. Eğer monitörünüzü satıp 2K bir monitör alacaksanız GTX 1080 ti alın derim.
1080P de yaklaşık 3 ay kullandım her hangi bir düşük FPS sorunu denen bir şey yok 2700X işlemci her türlü besler o kartı düşük FPS den kastınız 1080P ultra ayarlarda 200 ve üzeri mi? çünkü bu FPSleri 1080P de alamadığım oyun yok bu kartla

@Rousso 2700x gtx 1080 ti besleyemez demedim. Besleyecek gücünün olduğunu biliyorum. Sadece gtx 1080 ti 1080p için üretilmiş bir kart değil. 1080p den ziyade 2K daha uygundur. Ayrıca forumlarda azıcık dolaşırsanız gtx 1080 ti 1080p diye dediğimi anlarsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı