ASUS ROG STRIX Web'de gezinirken 70 derece oluyor

TEST LİAN

Centipat
Makaleler
1
RAM
DDR 5 16 GB
Ekran kartı
3060 (140W)
Anakart
Rog Strix G15
İşlemci
Ryzen 7 6800H
Merhaba. Laptopum daha yeni. 3 günlük sıfır aldım. Hepsiburada'nın kendisinden aldım. Orijinal Windows'umu orijinal driverlerimi Kaspersky vs. her şeyi kurdum. Oyun içerisinde ısınma sorunum pek yok diyebilirim yani FPS'im hiç düşmedi. Fakat bilgisayar boştayken arkada Discord Steam web tarayıcım açıkken dahi 63-70 derecede çalışıyor işlemci. Anlamadım gitti. Ne yapmamı önerirsiniz? Üründe kronik sorun yok onu teyit ettim. ASUS ROG STRIX G15 modeli zaten yüksek bütçeli güzel bir canavar kendisi bilen bilir. Onun haricinde ekran kartımda ısınma sorunu pek yok. 2560x1440 çöznürlükte ultrada dahi ekran kartımda ısınma sorunum yok. Bu sorunun ötesine nasıl geçebilirim? Aşağıya Windows kullanımlarım hakkımda gerekebilecek raporları bırakıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler. Bu bir sorun mu yoksa normal mi acaba belki de sorun değildir :D çünkü oyunlarda performansım hiç düşmedi.
İşlemci: Ryzen 7 6800H.
Ekran kartı: RTX 3060 6 GB (140W)
RAM: DDR5 16 GB RAM.
Depolama: 1TB M.2 SSD.

ar1.png

ar2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem kendini sessiz moda aldığı için böyle oluyor olabilir. Bazı cihazlar az güç gerektiren durumlarda kullanıcıyı fan sesiyle imtihan etmemek için fanın hızını düşürür veya fanı durdurur. İşlemci yükü veya sıcaklığı belirledikleri eşiği aşarsa fanlar tekrar görev başına döner. Eğer oyunlarda bir ısınma probleminiz yoksa ve boşta gezerken fanlardan da ses gelmiyorsa rahat olun.

Sistem kendini sessiz moda aldığı için böyle oluyor olabilir. Bazı cihazlar az güç gerektiren durumlarda kullanıcıyı fan sesiyle imtihan etmemek için fanın hızını düşürür veya fanı durdurur. İşlemci yükü veya sıcaklığı belirledikleri eşiği aşarsa fanlar tekrar görev başına döner. Eğer oyunlarda bir ısınma probleminiz yoksa ve boşta gezerken fanlardan da ses gelmiyorsa rahat olun.

Evet oyunlarda böyle bir sorunum yok. Haklı olabilirsiniz. Fakat Armoury Crate uygulamasında sessiz mod zaten var. Ve otomatik sessiz moda geçebilme gibi bir özelliği var mı ki? Çünkü hiç sessiz modda iken daha doğrusu uygulamada sessiz modun otomatik olarak aktif olduğunu görmedim :D

Geri
Yukarı