Çözüldü ASUS ROG STRIX X570-E BIOS ekranı gelmeden Windows açılıyor, BIOS'a girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bonjour

Kilopat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX X570-E anakartım var ve BIOS'a girmek istiyorum. Sistem açılışında F2 ve del tuşlarına basmama rağmen BIOS ekranı gelmediği için olsa gerek giremiyorum. Ne yapmam lazım? Yani direk Windows açılıyor.

Ekran kartına takılı 2 monitör var, ikisi de aktif ikisine de görüntü Windows açıldığında geliyor. Biri HDMI biri DVI.

Çözüm
Monitör kaynaklıymış sorun. HDMI olan monitör'e geliyormuş BIOS ama ana monitör DVI olduğu için gecikme oluyor ve o an BIOS ekranı geçilmiş oluyormuş. DVI olanı söktüm sorun çözüldü.
Windows üzerinden girmeyi deneyin. Daha sonra ise Fast Boot açıksa kapatıp deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitör kaynaklıymış sorun. HDMI olan monitör'e geliyormuş BIOS ama ana monitör DVI olduğu için gecikme oluyor ve o an BIOS ekranı geçilmiş oluyormuş. DVI olanı söktüm sorun çözüldü.

Çözüm

Geri
Yukarı