ASUS ROG STRIX X670E-E vs MSI MPG X670e Carbon Wi-Fi

ytutasi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Kararsız kaldım. X670e anakart almayı düşünüyorum. MSI markanın faz sayısı 18+2+1, ASUS ise 18+2 ama ASUS portlar bakımından daha iyi gibi ve MSI'ın RAM hız desteği daha fazla. 7950X işlemciyle kullanmayı düşünüyorum, sizce hangisini almalıyım, ileriye dönük hangisi sıkıntı çıkarmaz, üzmez ve performanslı olur?

Tabii ki de MSI X670E Carbon Wi-Fi ROG STRIX E- Gaming Carbon ile karşılaştırmak bana mantıksız geliyor. İllaki ROG STRIX olması bir şey değiştirmez, TUF bile ROG'tan daha dayanıklı. ROG serileri ha bire hata veriyor, kesinlikle MSI diyorum. Dijital VRAM'ları ROG STRIX'ten daha fazla OC potansiyeli daha etkili MSI'nin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki de MSI X670E Carbon Wi-Fi ROG STRIX E- Gaming Carbon ile karşılaştırmak bana mantıksız geliyor. İllaki ROG STRIX olması bir şey değiştirmez, TUF bile ROG'tan daha dayanıklı. ROG serileri ha bire hata veriyor, kesinlikle MSI diyorum. Dijital VRAM'ları ROG STRIX'ten daha fazla OC potansiyeli daha etkili MSI'nin.
Saçmalık. Daha VRM ile VRAM farkını bilmeden mesaj yazmışsın. VRM konusunda da X670E-E daha iyi bir model. Hatta ROG X670E-E'nin MSI Carbon ile yakın olduğu nokta yok. Her konuda ROG daha iyi.

Konuyu hortlatıyorum, ikili arasından hangisi alınmalıdır? Amaç oyun oynamak.
Fiyat farkına değecek bir fark yok. Daha doğrusu fark edebileceğiniz pek bir fark yok. MSI alarak 3 bin ₺ tasarruf edebilirsiniz. Ek olarak Asus X670 chipsetinde bazı sorunlara sahip gibi görünüyor.

Fiyat farkına değecek bir fark yok. Daha doğrusu fark edebileceğiniz pek bir fark yok. MSI alarak 3 bin ₺ tasarruf edebilirsiniz. Ek olarak Asus X670 chipsetinde bazı sorunlara sahip gibi görünüyor.
hocam peki msi x670e carbon wifi ve red devil 6900xt li bir sistemde 1000w hangi psu yu önerirsiniz?

Geri
Yukarı