İleriye dönük ASUS ROG STRIX X670E-A vs MSI X670E Carbon Wi-Fi

Bütçe
17 ile 20 bin arası

NeverGive Up

Hectopat
RAM
64GB 6000MHz
İşlemci
Ryzen 9 7900x
Merhaba arkadaşlar, hemen hemen tüm sistemi topladım işlemcim Ryzen 9 7900X kasan beyaz ama anakart kısmında işin içinde bir türlü çıkamıyorum tek istediğim ileriye dönük iyi performans elde edebileceğim çok yüksek performansa gerek yok. Herhangi bir sistem parçasını değiştirmeden uzun süreli kullanmak istiyorum. Hız aşırtma yapılmayacak sadece oyun, yazılım, grafik ile kullanmak için topluyorum. Tek amacım sistemden bir değişiklik yapmadan kullanmak ve bir anakarta fazla para vermek mantıklı mı? Bana bu iki donanımdan hangisini tavsiye edersiniz?

IMG_20230322_144536.jpg

Port konusunda ROG daha üstün olsa da VRM konusunda Carbon daha önde. İki anakartı da VRM'inin limitlerine yaklaştırabilecek bir durumda olmayacaksınız. Normal kullanıcı için port sayısı, DAC+AMP ile gelmesi ve intel ethernet sebebiyle Asus daha tercih edilebilir gibi görünüyor.

Ancak yine de şunu belirtmeliyim ki iki anakartın klasmanı farklı. Carbon genellikle Asus'daki ROG E'lere tekabül ediyor ancak Carbon ile ROG E arasında da epey farkla ROG E çok daha üstün kalıyor.

Kısacası fiyat ve tasarıma bakarak tercih yapabilirsiniz.

Port konusunda ROG daha üstün olsa da VRM konusunda Carbon daha önde. İki anakartı da VRM'inin limitlerine yaklaştırabilecek bir durumda olmayacaksınız. Normal kullanıcı için port sayısı, DAC+AMP ile gelmesi ve Intel Ethernet sebebiyle ASUS daha tercih edilebilir gibi görünüyor.

Ancak yine de şunu belirtmeliyim ki iki anakartın klasmanı farklı. Carbon genellikle ASUS'daki ROG E'lere tekabül ediyor ancak Carbon ile ROG'e arasında da epey farkla ROG'e çok daha üstün kalıyor.

Kısacası fiyat ve tasarıma bakarak tercih yapabilirsiniz.

Tasarım kısmında bir sıkıntı yok ama Vatan Bilgisayar'dan alacağım için sepete eklediğim zaman Carbon fiyatı 10.625 TL ROG STRIX fiyatı 8. 875 TL mantıklı davranmak gerekirse hangisini almalıyım.

İki kart arasında ne gibi farklar var.

Kağıtta pek farkı yok, 7900X ile hissetmezsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarida arkadaslar gayet detayli aciklamis. Sahsen aradaki fiyat farkina degecegini dusunmuyorum. ROG'da herhangi bir Ryzen islemciyle sorun cikaracak bir model degil neticede. Bir de su slot Q-release teknolojisi ekran karti takarken cok ise yariyor Asus tarafinda.

Geri
Yukarı