ASUS ROG STRIX Z390-F Gaming RAM'leri diğer slotlara takınca BIOS ekranı geliyor

ArtBlakey

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
RAM'leri diğer slotlara takınca PC'yi başlattığım zaman beni direkt BIOS'a atıyor. Bunun çözümünü bilen var mı acaba? RAM'ler şu an 2-4. slotlarda sorunsuz çalışıyor 1 ve 3 takınca BIOS'a atıyor.

İşlemci: i7-9700F
Anakart: ASUS ROG STRIX Z390-F Gaming.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RTX 2060 6 GB GDDR6 DirectX 12.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 16 GB DDR4 3200MHz.
SSD: Toshiba 480GB SATA3 SSD.
Sıvı soğutma: Cooler Master-Masterliquid ML240L RGB.

RAM yuvalarını farklı şekikde takıldığında BIOS ekranının gelmesi RAM yuvalarını doğru şekilde taktığınızın ve uyumlu bir kombinasyon kullandığınızın göstergesidir.

RAM yuvalarını farklı şekikde takıldığında BIOS ekranının gelmesi RAM yuvalarını doğru şekilde taktığınızın ve uyumlu bir kombinasyon kullandığınızın göstergesidir.

Teşekkür ederim ama ne zaman başlatsam takrar tekrar BIOS'a atıyor kaydet çıka tıklıyorum PC'yi kapatıp açınca yine BIOS'a atıyor.

Doğru slotta kullanırken mi?

Normalde 2 ve 4'e takıyorum ama PC'mde başka sorunlar var diğer konularıma bakabilirsin. Bu sebepten dolayı RAM'lerimi 1 ve 3. slota takmak istedim ve taktım. Daha sonrasında PC'yi her açtığımda beni direkt olarak BIOS ekranına atıyor exit e tıklayıp çıkıyorum uyuyacağım zaman PC'yi kapatıyorum ertesi sabah açtığımda tekrardan BIOS'a atıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı