ASUS ROG Thor 850W Platinum PSU alınmalı mı?

Pc.meraklisi

Hectopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Topladığım sistem için PSU alacağım onca para harcayıp topladığım sistem bileşenlerini ucuza kaçmayıp ASUS ROG Thor 850W Platinum PSU ile beslemeyi düşünüyorum, aramızda bu ürünü almış kullanan var mı ya da 1300TL'lik PSU fazla mı ne dersiniz? Bu arada topladığım sistem monitör ve çevre bileşenleri dahil 18.600 TL'yi buluyor. Tabi bu rakamın içine bahsettiğim PSU fiyatı da dahil ediyorum.

Topladığım sistem için PSU alacağım ONC'a para harcayıp topladığım sistem bileşenlerini ucuza kaçmayıp ASUS ROG Thor 850W Platinum PSU ile beslemeyi düşünüyorum, aramızda bu ürünü almış kullanan var mı ya da 1300TL'lik PSU fazla mı ne dersiniz? Bu arada topladığım sistem monitör ve çevre bileşenleri dahil 18.600 TL'yi buluyor. Tabii bu rakamın içine bahsettiğim PSU fiyatı da dahil ediyorum.
Tüm PC'ye verilen elektiriğin güç kaynağından geçtiğini biliyoruz. Fazla vs. diye düşünme kaliteli ve Watt olarak çok yeterli bir PSU. ASUS Thor veya 80+ en az Gold sertifikalı bilindik markalardan almanı tavsiye ederim. Aksi halde kalitesiz PSU'larda anakart veya ekran kartını riske edebilirsin yanma durumu gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm PC'ye verilen elektiriğin güç kaynağından geçtiğini biliyoruz. Fazla vs. diye düşünme kaliteli ve Watt olarak çok yeterli bir PSU. ASUS Thor veya 80+ en az Gold sertifikalı bilindik markalardan almanı tavsiye ederim. Aksi halde kalitesiz PSU'larda anakart veya ekran kartını riske edebilirsin yanma durumu gibi.
Haklısın bende öyle düşünüyorum şahsen birazda görsel ambians olsun istiyorum platinium modelinde oled ekran mevcut watt tüketimini anlık %10-+ sapmayla gösteriyor aldığım kasada phanteks ethoo evolv atx x gri power supply coverı PSU gösteren boşluğu da var sanırım çok şık duracak hepsinden önemlisi güvenilir olacak tabi birde z390 anakartın ihtiyacı olan 8+4 pin CPU güç çıkışını veriyor bu PSU malesef bunu destekleyen 1000W altında fazla PSU yok.
FSP Hydro 850W 80+ Gold tavsiye ederim, Tier List'te en üst seviye güç kaynaklarından birisi.
Bir bakıp incelerim benim bir ihtiyacım da 8+4 CPU çıkışı verip vermemesi çünkü MSI PRO Carbon AC Z390 anakart 8+4 pin CPU güç bağlantısı istiyor.

Çok sağlam bir PSU fakat almadan önce Kasa ya bakın MSI Gungnir 100P kasamda led ekranı kullanamıyorum adamlar çelik bariyer çekmiş PSU yerine.

Çok sağlam bir PSU fakat almadan önce Kasa ya bakın MSI Gungnir 100P kasamda led ekranı kullanamıyorum adamlar çelik bariyer çekmiş PSU yerine.
Yok benim kasam phanteks ethoo evolv x atx PSU cover pencereli ama sen kullanıyorsun madem sorayım led ekran kısmını görecek şekilde montajladığında PSU'nun fanı üste geliyor ısınma sorunu oluyor mu hiç sende durum nasıl?

Yok benim kasam phanteks ethoo evolv x atx PSU cover pencereli ama sen kullanıyorsun madem sorayım led ekran kısmını görecek şekilde montajladığında PSU'nun fanı üste geliyor ısınma sorunu oluyor mu hiç sende durum nasıl?
hiç bir şekilde ledi göremediğim için PSU fanı aşağı gelecek şekilde taktım. Isına sorunuyla da karşılaşmadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı