ASUS ROG Zephyrus 3750H vs MSI Creator 15M 9300H

Musti776

Centipat
ASUS ROG Zephyrus GA502DU 15.6" FullHD 120Hz (AMD Ryzen 7, 16GB RAM, 512GB SSD, GeForce GTX1660Ti-6GB 950 Euro ve 2 yıl garantili.

MSI Creator 15M A9SD-044 15.6" 120Hz FHD Creator Laptop Intel Core i5-9300H GTX1660Ti 8GB 256GB NVMe SSD Win10 1082 Dolar ve 1 yıl garantili.

Arkadaşlar öncelikle iş için kullanacağım, oyunlarda FPS vs benim için çok önemli değil. Lumion AutoCAD ve Idecad mimari programlarını kullanıyorum, bu programlar bildiğim kadarı ile öncelikle tek çekirdek hızı kullanıyor. Sizce hangi laptopu almalıyım? Almak için çok acelem yok, yaza kadar vaktim var. Başka indirimler mi kovalamalıyım? Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum öncelikle şöyle söylemeliyim eğer render vb. işler yapmak istiyorsan R7 tavsiyemdir zaten özelliklere vs. baktığımızda ilk attığın laptopun bariz bir şekilde daha iyi olduğunu görüyoruz hem oyun hemde dediğin işlemler için.Başka laptop araştıracaksan R7 tercihin olmalu unutma dostum.

Olası garanti durumunda nasıl yardım almayı nasıl düşünüyorsunuz?
1 yıl uluslararası var 2yıl olanda amazon kendi garantisi var
Ryzen 3000 serisi mobil tarafta pek iyi değil.
Ryzen 4000 serisini beklemeni öneririm.

Diğer model 8GB RAM ve 256GB SSD olarak düşük kalmasaydı o da belki olabilirdi.
render için lumion kullanıyorum renderı ekran kartından alıyor işlemci olarakda tek çekirdek hızı kullanıyor tek çekirdek hızı önemli
bundan dolayı ryzen olan kafamı karıştırdı diğer özellikler ve kasanın zephyrus olması çok iyi ama işlemci işte 4000 serisini beklemeliyim o zaman..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı