ASUS ROG Zephyrus G14 alternatifi nedir?

Gilbeys Gin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben bu cihazı buldum. Hem küçük hem performanslı iş için de kullanılabilir olduğunu düşünüyorum. Bu cihazın alternatifleri var mıdır? ASUS'un kalitsinden şüphem yok fakat 5 sene civarı götürür mü? İçindeki işlemci ne kadar iyi? Intel alternatiflerinden bir farkı var mı? 15-16 yakınlarında bu cihazdan daha uzun ömürlü, ekran kalitesi daha iyi olacak bir cihaz var mıdır? Ekran kalitesi nasıl? RAM'leri yükseltebiliyor muyuz yoksa anakarta lehimli mi? Pili kaç saat gidiyor? Ekran kartı nasıl? Cihaz sessiz mi? Üzülür müyüm alırsam. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Ürün linki;

Biri lehimli biri boşta RAM'lerin, amacınız hem iş hem oyunsa pil ömrü ve performansi beraber sunması açısından pek de rakibi yok bana kalırsa. Pili ortalama 7 saat civari verebiliyor. Günlük kullanımda ses olarak sıkıntı çıkarmaz ve üzülmezsiniz bana kalırsa. Panel kaliteside gayet iyi oyun içinse sadece victusta düşünülebilir.

Biri lehimli biri boşta RAM'lerin, amacınız hem iş hem oyunsa pil ömrü ve performansi beraber sunması açısından pek de rakibi yok bana kalırsa. Pili ortalama 7 saat civari verebiliyor. Günlük kullanımda ses olarak sıkıntı çıkarmaz ve üzülmezsiniz bana kalırsa. Panel kaliteside gayet iyi oyun içinse sadece victusta düşünülebilir.
Çok teşekkürler hocam. Malzeme kalitesi nasıl acaba? Performans olarak 5 sene civarı götürür mü işlemci performansı?

Malzeme kalitesi gayet iyi hocam bu butcedeki giriş seviye modellerden çok daha iyi. Düzgün kullanimda götürebilir. İşlemci gayet güçlü zaten çoklu cekirdekte 11400H-11800h arası denebilir.

Kusura bakmayın işim vardı bakamadım. Ege hocam her şeyi açıklamış zaten bütçenizde ve kullanım amacınızdaki mantıklı modellerdendir, iyi bir kullanımda 5 yıl gider.

Malzeme kalitesi gayet iyi hocam bu butcedeki giriş seviye modellerden çok daha iyi. Düzgün kullanimda götürebilir. İşlemci gayet güçlü zaten çoklu cekirdekte 11400H-11800h arası denebilir.
Hocam merhaba. İşlemcinin amd olmasının herhangi bir farkı var mı normal kullanımda? Bir de h değil hs miş galiba. O da h ın gücü düşürülmüş versiyonu diye biliyorum sıkıntı yapmaz herhalde. Pek bilmiyorum kusura bakmayın. İşlemci performansı güzel diyorsunuz. Kullanım olarak internet gezintisi ve çok sekmeli pdf excel word arada da hobi oyun tasarımı yapıyorum.

Hocam merhaba. İşlemcinin AMD olmasının herhangi bir farkı var mı normal kullanımda? Bir de h değil HS miş galiba. O da h ın gücü düşürülmüş versiyonu diye biliyorum sıkıntı yapmaz herhalde. Pek bilmiyorum kusura bakmayın. İşlemci performansı güzel diyorsunuz. Kullanım olarak internet gezintisi ve çok sekmeli PDF Excel Word arada da hobi oyun tasarımı yapıyorum.

İşlemci performansı evet güzel hocam, AMD olması sıkıntı çıkarmaz işlemcinin gücüne bağlı o durum, marka olayı açıkçası bana kalırsa saçma. AMD işlemci tarafinda gayet iyi durumda, HS daha az güç çekiyor verimlilik amaçlı islemci 5800H'tan biraz zayıf sadece. Bu arada sonradan bir de RAM eklemeniz lazım dediğiniz gibi kullanmak için 8 şu an pek yeterli değil.

İşlemci performansı evet güzel hocam, AMD olması sıkıntı çıkarmaz işlemcinin gücüne bağlı o durum, marka olayı açıkçası bana kalırsa saçma. AMD işlemci tarafinda gayet iyi durumda, HS daha az güç çekiyor verimlilik amaçlı islemci 5800H'tan biraz zayıf sadece. Bu arada sonradan bir de RAM eklemeniz lazım dediğiniz gibi kullanmak için 8 şu an pek yeterli değil.
tamamdır hocam. teşekkürler

@gmaschine hocam merhaba. Sizin yorumlarınız neler? Sanırım bu cihazı kullanıyormuşsunuz. Başka bir konuda görmüştüm.

Hocam merhaba. cihazı alıyorum. yanına da bu rami buldum benim baktığıma göre cihaza uyuyordu konfigürasyonu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı