ASUS ROG Zephyrus G14 RAM YÜKSELTME

phenex

Hectopat
Merhaba,

Öncelikle cihazda 1x16 GB onboard galiba lehimli bir bellek bulunmakta. Model sitesinde RAM özellikleri şu şekilde yazmaktadır.
"16 GB DDR4 bütünleşik
Max Capacity : 32GB"
Görev yöneticisinden de yuva kısmına baktığımda 1/2 olarak gözükmektedir. RAM bilgilerine baktığımda Samsung marka ve M471A2G44AM0-CWE parça numaralıdır.
3200 MHz olan bu RAM modeli CL22'dir.
Bilgisayarın diğer boş slotuna 1x16GB RAM yükseltmesi yapmak istiyorum çünkü yetmediğini düşünüyorum ve boştayken bile %50'sini kullanıyor, sanal makine kullanıyorum ve başka programlama, edit işlemlerim de olacak dolayısıyla daha rahat etmek için 1x16GB RAM eklemek istiyorum.
Performansa herhangi bir dezavantaj durumu var mıdır? Ayrıca uyumlu en iyi hangi RAM'i bulabilirim, çünkü bu marka ve model RAM'in satışını bulamadım.
BELLEKK.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Performansı artar dezavantajin aksine cift kanal olacağı için. Micron kullanıyor genelde Asus. Crucial 16 GB 3200 mhz cl22 değerli ram alabilirsiniz, rahat bulunan ve uyumlu bir model.

Performansı artar dezavantajin aksine cift kanal olacağı için. Micron kullanıyor genelde Asus. Crucial 16 GB 3200 mhz cl22 değerli ram alabilirsiniz, rahat bulunan ve uyumlu bir model.
Micron derken, RAM markası Samsung olarak gözüküyor yazdığım gibi. Dezavantajdan kastım forumla bazı yorumlar okumuştum ve gereksiz olduğuna dair bir temele dayanakları vardı ama bahsettikleri dezavantajın ne olduğunu unuttum. :)
Hocam şu RAM nasıldır acaba? Samsung çipi kullanıyormuş yani aynı RAM'in muadili gibi bir şey sanırım.

Fakat markaya dair bilgi ve yorumları yabancı forum vb. sitelerinde pek bulamadım.

Micron derken Asus genelde TUF, ROG serilerinde o belleklerden kullanıyordu ama sizde Samsung bellek kullanmis Bigboy'u alabilirsin evet Bigboy Samsung çip kullanıyor.
Alabilirsin hocam zaten ömür boyu garantili ramleri, sıkıntı yaşamazsın.

Micron derken Asus genelde TUF, ROG serilerinde o belleklerden kullanıyordu ama sizde Samsung bellek kullanmis Bigboy'u alabilirsin evet Bigboy Samsung çip kullanıyor.
Alabilirsin hocam zaten ömür boyu garantili ramleri, sıkıntı yaşamazsın.
Güvenilir yani, anladım hocam. O zaman Bigboy RAM alıp takayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı