ASUS ROG Zephyrus G14 vs ASUS ROG STRIX G15

Bütçe
12000

kaan1999

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. İki bilgisayar arasında kaldım. Öncelikli amacım, FL Studio, Ableton Live gibi programları kullanarak müzik yapmak ama PES, FIFA, GTA gibi oyunları da oynarım. İkisinin oyun testlerine baktığımda G14 ısınma konusunda iyi, G15 FPS konusunda iyi. Ekran boyutu olarak G14 14 inç, G15 15,6 inç. G14'ün işlemcisi AMD Ryzen 7 4800HS, G15 Ink'i i7 10870H. RAM'ler 16 GB. İkisinin de fiyatları aynı neredeyse. Uzun süre kullanmak istiyorum. Sizin öneriniz nedir? Bir de model numarasına takıldım. G15 Inki G512LI-HN285a6. Buradaki Lite anlamına mı geliyor acaba anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. İki bilgisayar arasında kaldım. Öncelikli amacım, FL Studio, Ableton Live gibi programları kullanarak müzik yapmak ama PES, FIFA, GTA gibi oyunları da oynarım. İkisinin oyun testlerine baktığımda G14 ısınma konusunda iyi, G15 FPS konusunda iyi. Ekran boyutu olarak G14 14 inç, G15 15,6 inç. G14'ün işlemcisi AMD Ryzen 7 4800HS, G15 Ink'i i7 10870H. RAM'ler 16 GB. İkisinin de fiyatları aynı neredeyse. Uzun süre kullanmak istiyorum. Sizin öneriniz nedir? Bir de model numarasına takıldım. G15 Ink'i G512LI-HN285a6. Buradaki Lite anlamına mı geliyor acaba anlayamadım.

Hocam ağır gamer değilsen G15 almana gerek yok bence, etrafı ışıl ışıl yapacaktır. Zephyrus hem daha sade hem daha ağırbaşlı.

Araştırdım biraz. ASUS'dan daha iyi gözüküyor fakat bu link güvenilir mi? Bir de yabancı ülkeden alınca teknik servis oluyor mu? Bu konuda aydınlatırsan sevinirim.
Amazon'un kendisi satıyor, güvenlik konusunda sıkıntı yaşamazsınız.
Teknik servis maalesef yok, yurt dışından alındığı için. Ancak Amazon'un kendisi 2 yıllık garanti veriyor, kullanıcı hatası olmayan durumlarda para iadesi veya değişim yapıyorlar.

Amazon'un kendisi satıyor, güvenlik konusunda sıkıntı yaşamazsınız.
Teknik servis maalesef yok, yurt dışından alındığı için. Ancak Amazon'un kendisi 2 yıllık garanti veriyor, kullanıcı hatası olmayan durumlarda para iadesi veya değişim yapıyorlar.
Anladım. Öneri için teşekkürler. Bu bilgisayarı biraz daha araştıracağım.
10000 liraya ben 1660Ti R9 4900H aldım hocam. HP OMEN Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD, Intel Core i5-10300H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, GeForce RTX 2060 6 GB, IPS 144Hz, FreeDOS, 3A692EA, Siyah: Amazon.com.tr HP'nin bu kasasında ısınma sorunu var mı bilmiyorum ancak bence bunu almanız daha iyi.

Ekran kartı iyi ama daha iyi bir işlemci tercih ederdim. Mesela bu attığım model nasıl?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı