ASUS ROG STRIX vs Zephyrus G14

Bütçe
15.750

Hasan.can

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşıma Lenovo laptop alıp, ışık sızmasıdan dolayı iadesini yapmıştık. Yeni bir laptop arayışında iki model indirime girmiş sizin görüşünüz almak istedik. Genel kullanım amacı oyun değil. Video edit, montaj işleri ile uğraşıyor. Cad programında çizim ve kodlama üzerine eğitim alıyor.
ASUS Rog Strıx G513ıe-hf028 Amd Ryzen 7-4800h 16gb 512gb Ssd 4gb Rtx3050ti 15.6" Fhd 300hz Freedos Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL (soğutma performansı çok iyi deniyor. İşlemcisi eski kalıyor, çekirdek performansı iyi 300Hz yazıyor ama YouTube'da 300Hz inceleme göremedim 17inclik versiyonu haricinde.
ASUS Rog Zephyrus G14 Ga401qe-k2204 Ryzen 7 5800hs 16gb Ram 512gb Ssd 4gb Rtx3050ti 14" Wqhd 120hz Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL( ekranı çok cezbedici, boyutu ufak daha önce 14inc ekran kullanmadı. Ve soğutması nasıldır?)
Sizin öneriniz, kullandiysaniz tecrübeleriniz nelerdir. Zephyrus'a sıcak bakıyor ekran kalitesinden dolayı ama boyutu düşündürüyor, yorumlarda laptop içinden "çınlama" sesine benzer ses geldiği yazılmış kronik sıkıntısı var mıdır acaba?

Ben olsam Zephyrus alırdım. işlemci farkı var bir kere. 35 TDP değerine sahip 5800hs ile daha uzun süre dışarıda vs daha rahat kullanırsın. Güç tüketimi olarak sana katkı sağlar.

Zephyrus hem işlemci bazında daha iyi hem de şahsen tasarımı çok daha iyi ancak STRIX soğutma ve ekran tarafında daha iyi.
Tasarım olarak kesinlikle zephyrus daha iyi, aslında ona sıcak bakıyor ama boyutu küçük gelir mi diye düşünüyor. Videolarda kamera olmadığı için çerçeve boyutu ufak, bu yüzden küçük duracağını sanmıyorum. Teşekkürler yorum için hocam.
Ben olsam Zephyrus alırdım. işlemci farkı var bir kere. 35 TDP değerine sahip 5800hs ile daha uzun süre dışarıda vs daha rahat kullanırsın. Güç tüketimi olarak sana katkı sağlar.
Zephyrus'a sıcak ekran boyutuna taktı. İşlemci farkı aşırı farklimi acaba? Güç tüketimi dışında çekirdek sayıları ve çalışma frekansları birbirine çok yakın gibi l3 önbelleği fazla.(yanlış yaklaşım mi yaptım bilmiyorum ama)
4800H VE 5800Hs arasında kayda değer bir fark var diye biliyorum.
İşlemci olarak zephyrus daha verimli duruyor fakat soğutma kısmında nasıldır. Strix modelinde soğutma farklı sistem kullanılmış galiba

Son düzenleme:
Zephyrus G14 kullanıyorum, işlemci anlamında ciddi bir fark var. Kayda değer yani bu fark. Tasarım konusunda çok minimal. Şarjı çok iyi bunu da göz ardı etmesin. Ama ısınma konusunda çok ufak bir cihaz olduğu için sorunlar muhakkak var. Isınan bir cihaz. Soğutma da Rog Strix daha başarılıdır.

@Hasan.can arkadaş gerekli cevabı verdi bence.
Zephyrus G14 kullanıyorum, işlemci anlamında ciddi bir fark var. Kayda değer yani bu fark. Tasarım konusunda çok minimal. Şarjı çok iyi bunu da göz ardı etmesin. Ama ısınma konusunda çok ufak bir cihaz olduğu için sorunlar muhakkak var. Isınan bir cihaz. Soğutma da Rog Strix daha başarılıdır.

Kullanıcıdan geribildirim almak her zaman daha iyi hocam teşekkürler öncelikle. Peki karşılaştığınız olumsuz bir durum var mı? Yorumlarda bahsettiğim "çınlama" olayını yaşadınız mı hiç?
@Hasan.can arkadaş gerekli cevabı verdi bence.
Kesinlikle👌

Kullanıcıdan geribildirim almak her zaman daha iyi hocam teşekkürler öncelikle. Peki karşılaştığınız olumsuz bir durum var mı? Yorumlarda bahsettiğim "çınlama" olayını yaşadınız mı hiç?
O ne, hiçöyle bir şey yaşamadım. Sadece başlarda çok sıcak geldi ama laptop için normalmiş. Ben masaüstüne aşina olduğum için laptopta sıcaklık vs. çok kurcalamıyordum. Birkaç ayar yaptım, boştayken sıcaklığı normal. Yük altındayken de ısınıyor. Isınırsa fan açıyor fan açınca da biraz ses oluyor. Ama normal kullanımda vs. hiçbir eksi durumu yok. Hız konusunda gayet iyi. Şarjı da çok iyi. Tarayıcılarda gezinirsem sadece yük binmeden laptopta takılırsam 9 saat şarjı gidiyor.

O ne, hiçöyle bir şey yaşamadım. Sadece başlarda çok sıcak geldi ama laptop için normalmiş. Ben masaüstüne aşina olduğum için laptopta sıcaklık vs. çok kurcalamıyordum. Birkaç ayar yaptım, boştayken sıcaklığı normal. Yük altındayken de ısınıyor. Isınırsa fan açıyor fan açınca da biraz ses oluyor. Ama normal kullanımda vs. hiçbir eksi durumu yok. Hız konusunda gayet iyi. Şarjı da çok iyi. Tarayıcılarda gezinirsem sadece yük binmeden laptopta takılırsam 9 saat şarjı gidiyor.
Anladım hocam, bilgilendirme için teşekkürler. Yorumları kendisi de okudu karar artık onda. Şarj süresi Windows laptoplara göre baya iyiymiş. Macbook almamış olsaydım ve fiyatı bu civarlarda olsaydı benim de alacağım ilk laptop olurmuş

Yeni konular

Geri
Yukarı