ASUS ROG Zephyrus G16 alınır mı?

dexrak

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI Ventus 2x 3060 12gb
Ryzen 5 5500
GSkill 2x8 16gb 3200 MHz
MSI A520M-A PRO
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni bir bilgisayara geçeceğim ve aslında bilgisayarıda kararlaştırdım. Fakat sizin düşüncenizi de almak istedim. ASUS Zephyrus G16 alınır mı? Sorunları var mı? İyi yanları kötü yanları nelerdir?

Bende rtx 4050 modelini düşünüyorum. Hakkında neredeyse hiçbir inceleme yok. Siz hangi modeli düşünüyorsunuz?

Bende RTX 4050 modelini düşünüyorum. Hakkında neredeyse hiçbir inceleme yok. Siz hangi modeli düşünüyorsunuz?

Muhetemelen yeni bir model olduğu için inceleme yok. Ben Zephyrus G16 GU603ZU-N3021 modelini düşünüyorum. İçinde RTX 4050 olması ve Intel i7 12700H olamsı avantajlı ama ısınma problemi olur mu onu bilmiyorum. Ama tasarımıda ilgi çekmedi değil hoş sade bir tasarıma sahip.

Muhetemelen yeni bir model olduğu için inceleme yok. Ben Zephyrus G16 GU603ZU-N3021 modelini düşünüyorum. İçinde RTX 4050 olması ve Intel i7 12700H olamsı avantajlı ama ısınma problemi olur mu onu bilmiyorum. Ama tasarımıda ilgi çekmedi değil hoş sade bir tasarıma sahip.
Hocam bütçemiz aynı o zaman. Alternatif olarak düşündüğünüz model var mı? Ben rtx 3060'lı 2k ekranlı legion 5'i de düşünüyorum. Evet dediğiniz gibi ısınma konusu benimde kafamı karıştırıyor. Ayrıca artık bu seride amd değil intel olması da pil ömrünü azalmıştır. Bilgi alırsanız beni de bilgilendirirseniz sevinirim.

Hocam bütçemiz aynı o zaman. Alternatif olarak düşündüğünüz model var mı? Ben rtx 3060'lı 2k ekranlı legion 5'i de düşünüyorum. Evet dediğiniz gibi ısınma konusu benimde kafamı karıştırıyor. Ayrıca artık bu seride amd değil intel olması da pil ömrünü azalmıştır. Bilgi alırsanız beni de bilgilendirirseniz sevinirim.
Yani aslında benim aklımda ROG Strix G16 G614JU-N3196 modeli vardı. İşlemci olarak aslında bu daha güçlü ama fiyatıda diğerinde göre biraz pahalı ve ayrıca tasarımsal olarak diğeri hoşuma gitti yani ben sade sevdiğim için diğerini tercih ederim ama sizi bilemem.

Hocam bütçemiz aynı o zaman. Alternatif olarak düşündüğünüz model var mı? Ben RTX 3060'lı 2K ekranlı Legion 5'i de düşünüyorum. Evet dediğiniz gibi ısınma konusu benim de kafamı karıştırıyor. Ayrıca artık bu seride AMD değil Intel olması da pil ömrünü azalmıştır. Bilgi alırsanız beni de bilgilendirirseniz sevinirim.

Hocam o modelde RAM sıkıntısı var diye biliyorum. Eğer R7 5800H RTX3060 modeli diyorsanız işlemcisi o fiyat bandında i7 12700H varken tercil edilmemeli.

Hocam o modelde RAM sıkıntısı var diye biliyorum. Eğer R7 5800H RTX3060 modeli diyorsanız işlemcisi o fiyat bandında i7 12700H varken tercil edilmemeli.
Hocam dediğiniz i7 li modellerin ya gpu watt'ı düşük ya ekranı çöp ya da ısınma sorunları var. Bu yüzden en mantıklısı legion gelmişti. Dediğiniz ram sıkıntısı neydi bilmiyorum?. Bir de legionda ki işlemci çok mu geride? Bu fiyat bandında öneriniz varsa alırım hocam. (nitro, victus dışında)

Hocam dediğiniz i7'li modellerin ya GPU Watt'ı düşük ya ekranı çöp ya da ısınma sorunları var. Bu yüzden en mantıklısı Legion gelmişti. Dediğiniz RAM sıkıntısı neydi bilmiyorum? Bir de Legion'daki işlemci çok mu geride? Bu fiyat bandında öneriniz varsa alırım hocam. (Nitro, Victus dışında)

Ekran konusunda haklısınız hocam. Kalite olarak legiona yakın ROG STRIX, Zephyrus var. Yeni çıkan 4050'li modellere bir göz atın derim. Legion'daki RAM sıkıntısı ise: Legion 5 2021 İncelemesi | Bir Büyük Problem

Ekran konusunda haklısınız hocam. Kalite olarak legiona yakın ROG STRIX, Zephyrus var. Yeni çıkan 4050'li modellere bir göz atın derim. Legion'daki RAM sıkıntısı ise: Legion 5 2021 İncelemesi | Bir Büyük Problem
Hocam pek büyük bir sıkıntı değilmiş. En kötü ilerde kendim değiştiririm rami. Legionda kafama yatmayan tek şey işlemci. Dediğiniz zephyrus aklımda zaten ama onunda incelemesi vs yok. Onunda ram ddr4 ssd 512 gb. Önceki g15 de ısınma problemleri vardı o yüzden çekiniyorum açıkçası. Son durumda sizce legion alınmaz mı yani büyük bi eksiklik mi olur işlemci vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı