Asus ROG Zephyrus S GX531GW kullanan var mı?

Ozenox

Hectopat
Merhabalar,15.000 TL'lik bir bütçem var ve bu bütçeyi 100 TL bile aşamam. Asus'un bu modelini çok övdüler fakat ısınma problemi yüzünden sürekli mavi ekran verdiğini söyleyenler var. Ben bu bilgisayarla sadece oyun oynayacağım. Hiç bu modeli deneyimleyip uzun bir süre kullanan var mı? Var ise deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.
Ürünün özellikleri şu şekilde;
Asus ROG Zephyrus S GX531GW-ES009T
Intel Core i7 8750H
16GB RAM DD4 2666 Mhz
512GB SSD
RTX2070 max-q 8gb
15.6" 144hz
Fiyatı 14.999 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
.

Onun yerine bunu öneririm, zaten 2070 maxq ile 2060 Mobile yakın performans verecektir. Size de ekonomik olarak fazla yük bindirmez. İşletim sisteminiz varsa FreeDOS versiyonunu araştırabilir, dilerseniz HDD ekleyebilirsiniz. Kargo ve vergi ile birlikte toplam 7.902 liraya geliyor.

Bir de buna bakın, bana kalırsa sizin daha fazla işinize yarayacaktır. Her şey dahil 11.100 lira.

Son düzenleme:
.

Onun yerine bunu öneririm, zaten 2070 maxq ile 2060 Mobile yakın performans verecektir. Size de ekonomik olarak fazla yük bindirmez. İşletim sisteminiz varsa FreeDOS versiyonunu araştırabilir, dilerseniz HDD ekleyebilirsiniz. Kargo ve vergi ile birlikte toplam 7.902 liraya geliyor.

Bir de buna bakın, bana kalırsa sizin daha fazla işinize yarayacaktır. Her şey dahil 11.100 lira.
Önerileriniz için teşekkürler fakat bu ürünler galiba Türkiye'de satılmıyor. Fiyat konusunda aşağı inmeme gerek yok sadece yukarıda belirttiğim modelin beni üzer mi üzmez mi onu düşünüyorum. 15 bin TL az bir meblâ değil, o kadar ücreti verdikten sonra aklımda bir sorun kalmasını istemiyorum.Sadece güç tuşuna basıp tadını çıkarmak istiyorum.

Önerileriniz için teşekkürler fakat bu ürünler galiba Türkiye'de satılmıyor. Fiyat konusunda aşağı inmeme gerek yok sadece yukarıda belirttiğim modelin beni üzer mi üzmez mi onu düşünüyorum. 15 bin TL az bir meblâ değil, o kadar ücreti verdikten sonra aklımda bir sorun kalmasını istemiyorum. Sadece güç tuşuna basıp tadını çıkarmak istiyorum.

Newegg Türkiye'ye getiriyor. Hiçbir sorun yaşamazsınız. Kargo olarak da UPS veya fedEx getiriyor, sadece ürün gümrüğe geldiğinde gümrükten sizin adınıza geçirebilmeleri için adınızı, soyadınızı, telefon numaranızı ve kimlik numaranız gibi bilgileri içeren bir belgeyi doldurup fotoğraf olarak yolluyorsunuz, kapınıza kadar getiriyorlar. Ekstra hiçbir ücret ödemenize de gerek kalmıyor. Bence ona 15000 lira vereceğinize maxq değil normal (%10 daha performanslı) 2070 içeren linkteki MSI bilgisayarı sipariş ederseniz hem sizi bütçe olarak rahatlatır hem de daha yüksek performans alırsınız.

Newegg Türkiye'ye getiriyor. Hiçbir sorun yaşamazsınız. Kargo olarak da UPS veya fedEx getiriyor, sadece ürün gümrüğe geldiğinde gümrükten sizin adınıza geçirebilmeleri için adınızı, soyadınızı, telefon numaranızı ve kimlik numaranız gibi bilgileri içeren bir belgeyi doldurup fotoğraf olarak yolluyorsunuz, kapınıza kadar getiriyorlar. Ekstra hiçbir ücret ödemenize de gerek kalmıyor. Bence ona 15000 lira vereceğinize maxq değil normal (%10 daha performanslı) 2070 içeren linkteki MSI bilgisayarı sipariş ederseniz hem sizi bütçe olarak rahatlatır hem de daha yüksek performans alırsınız.
Anlıyorum, daha ucuz fiyata daha yüksek performans diyorsunuz. Peki garanti konusunda herhangi bir sorun olur mu? Yani Türkiye'de olmadığı için bir sıkıntı yaşarmıyım ?

Anlıyorum, daha ucuz fiyata daha yüksek performans diyorsunuz. Peki garanti konusunda herhangi bir sorun olur mu? Yani Türkiye'de olmadığı için bir sıkıntı yaşar mıyım?

Hayır, böyle bir durumda ilk otuz gün içinde gönderirseniz ya Newegg arızalı ürünü almayıp para iadesi yapıyor, ya da kargoyu sizin adınıza ödeyip ürün değişimi yapıyor. Ayrıca MSI global garanti sunuyor diye biliyorum.

Hayır, böyle bir durumda ilk otuz gün içinde gönderirseniz ya Newegg arızalı ürünü almayıp para iadesi yapıyor, ya da kargoyu sizin adınıza ödeyip ürün değişimi yapıyor. Ayrıca MSI global garanti sunuyor diye biliyorum.
Anlıyorum, peki
bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz, normal 2070 yazıyor.

Özellikleri güzel, alınabilir. Hiç Monster kullanmadım, malzeme ve yapım kalitesi nasıl bilmiyorum o yüzden.
Monsteri araştırdım biraz şimdi, malzeme kalitesi ve ses tarafında büyük sorunlar olduğunu söylüyorlar ama fiyat performans açısından Türkiye'nin en iyisi diyorlar. Zephyrus kullanan biri olsaydı keşke aklım orada kaldı...

Monster'i araştırdım biraz şimdi, malzeme kalitesi ve ses tarafında büyük sorunlar olduğunu söylüyorlar ama fiyat performans açısından Türkiye'nin en iyisi diyorlar. Zephyrus kullanan biri olsaydı keşke aklım orada kaldı...

Bana kalırsa daha iyi ve ucuz seçenekler varken çok da markaya takılmamak lazım. Her halükarda hayırlı olsun diyorum umarım uzun seneler sorunsuz kullanırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı