ASUS ROG Zephyrus G14 kronik sıkıntısı var mı?

Hocam ne yaptınız hala kullanmaya devam mı? @fankitonki

Hocam şu ana kadar anakart, klavye ve fan değişimi yapıldı. Hala sorunlu cihaz. Klavye ekranda iz bırakıyor. Bunu yeni fark ettim. Kir olarak değil. Baya zedeleme olarak. Klavye değişse bile hala bazı tuşlar iki kez basıyor. Aldığıma alacağıma pişman oldum açıkçası.

Hocam şu ana kadar anakart, klavye ve fan değişimi yapıldı. Hala sorunlu cihaz. Klavye ekranda iz bırakıyor. Bunu yeni fark ettim. Kir olarak değil. Baya zedeleme olarak. Klavye değişse bile hala bazı tuşlar iki kez basıyor. Aldığıma alacağıma pişman oldum açıkçası.
Hocam neden bu kadar sorun çıktı ki? nereden almıştınız, keşke iade talep etseydiniz.

Hocam neden bu kadar sorun çıktı ki? nereden almıştınız, keşke iade talep etseydiniz.

Büyük ihtimalle kronik sorunları olan bir ürün ve firma görmezden geliyor. İadeyi ilk aldığım zaman talep ettim. Asus, üründe sorun yoksa iade almıyor. Servise yollayıp iade raporu çıkması gerekiyor.

Bi ara değişim raporu çıkarttılar. Onda da dolar fırladığı için ne bilgisayar vardı ne de olanlar uygundu. Mecburi onarım talep ettim.

maşallah hocam değişmeyen parça kalmamış neden değiştirdiniz ki? benim cihazın hiçbir sıkıntısı kalmadı oldukça memnunum

maşallah hocam değişmeyen parça kalmamış neden değiştirdiniz ki? benim cihazın hiçbir sıkıntısı kalmadı oldukça memnunum
Hocam ben de üç gün önce Zephyrus G14 (2021) aldım. Şans işi. Laptop hızından falan çok memnunum, zaten boyut, hafiflik ve işlev olarak bu ürünü tercih ettim. Fakat ısınma problemi var yani işlemci çok dalgalanıyor. Boştayken kaç derece? Onu düşürmeye çalışıyorum.

Hocam ben de üç gün önce Zephyrus G14 (2021) aldım. Şans işi. Laptop hızından falan çok memnunum, zaten boyut, hafiflik ve işlev olarak bu ürünü tercih ettim. Fakat ısınma problemi var yani işlemci çok dalgalanıyor. Boştayken kaç derece? Onu düşürmeye çalışıyorum.

Daha yeni FIFA'dan çıktım Max 79'u görmüş boşta 50 civarında
Linkteki işlemleri yapmadıysan yapmanı öneririm @phenex

Daha yeni FIFA'dan çıktım Max 79'u görmüş boşta 50 civarında
Linkteki işlemleri yapmadıysan yapmanı öneririm @phenex
Hocam bunu yaptım yani agresif iken etkili verime aldım ben, devre dışı da yaptım ama pek farkı olmadı ikisi arasında. Silent Mod'da kullanıyorum. Bu ayarı değiştirmem biraz düşüş sağladı. Bilgisayarı ilk açtığımda Armoury Crate girip sıcaklığıa baktığımda 65-70 arasında başlıyor sıcaklık. Sonra düşüyor 62'lere vs. Dalgalanıyor gibi geliyor bana, sonra 55-60-50-65-68-70-72 vs. gidip geliyor hiçbir şey yapmıyorken. Sonra duruluyor biraz, 55 seviyelerinde kalıyor falan yani böyle dalgalanıyor, ona anlam veremedim. Boştayken ortalama olarak 55-58-62-65 arası arasında değerlerde daha çok kalıyor. Yazın daha da çok yükselir mi diye endişeliyim açıkcası ondan sormak istedim, çünkü işyerinde buz gibi odada böyleydi. Ben oyun için kullanmıyorum. İş için kullanacağım. Ama deneme amaçlı sıcaklık değerine bakmak için Valorant yükledim ve performans moduna aldım. Valorant full ayarlarda 67-68 derece falandı. Yani boştayken 50-45 aralığına indirsem güzel olur, anlık olarak 48 falan gördüğü oldu da kalmıyor oralarda. :) Değerlerim nasıl sence? Senin hangi modeli? Ne kadar oldu alalı?

Yeni konular

Geri
Yukarı