ASUS ROGG703GX Battlefield 5 ısınma problemi

OzeL149

Femtopat
Bilgisayarım ASUS ROGG703GX marka Gaming Laptop i7 8 Nesil işlemci RTX2080 ekran Kartı oyun esnasında 4 hava kanalından aşırı ısı çıkısı oluyor. İşlemci performansı %95-100'lere ulaşıyor. ASUS Armory Craunt da Ali Güngör'ün YouTube'daki tanıtım videosundan dolayı dengeli modda kullanıyorum, oyun esnasında fanlar devreye giriyor çok güçlü olarak çalışıyor ama işlemcide ısı düşüsü olmuyor. Oyunda grafik ve akıcılık anlamında herhangi bir problem yaşamıyorum. Görüntü ve performansı oldukca iyi yüksek FPS oranı elde ediyorum. Ama bu kadar ısınması bilgisayarımda herhangi bir zarar oluşturur mu? Endişe ediyorum. Bilgisayarın piyasa fiyatı 33 bin lira zarar görmesini istemem. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Battlefield 5 işlemciye ve ekran kartına aşırı yükleniyo sizin durum normal bence sonuçta en üst seviye bile olsa 'Laptop' özellikle 64 kişi ve Rotterdam haritasında benim masa üstü sistemimde 3 fan olmasına rağmen ekran kartı 79-85, işlemci 75 derece &80-90 kullanıma giriyo diğer oyunlarda &50 üzeri görmezken Battlefield 5 sömürüyo işlemci ve ekran kartını.

Alalı ne kadar süre oldu? 1 yılı geçti ise termal macun yenilemesi yapmanızı/yaptırmanızı öneririm. Eğer yeni ise Intel işlemciler hem nanometresinin fazla olması sebebiyle mobilde çok isinabiliyor. (Turbo mod kapalı şekilde 9750H laptobumda 95°leri gördüm.) Çözüm basit UV yapacaksınız.

8. Nesil i7'den bahsettiğinize göre cihaz en az 2 yıllık. Öyle üst seviye bir cihazda sıcaklık sorunları olacağını düşünmüyorum. Termal macunu kurumuş gibi geldi bana. Kaliteli bir termal macun yenilemesi ve toz temizliğiyle ilk günkü haline döner. Sıcaklık konusunda da endişelenmenize gerek yok. Sıcaklık cihaza zarar vermez. Daha doğrusu cihaz zarar vereceği anda gücü keserek zarar vermesini engeller. Oyun oynarken kapanmıyorsa zarar verecek kadar ısınmıyor demektir.

8. Nesil i7'den bahsettiğinize göre cihaz en az 2 yıllık. Öyle üst seviye bir cihazda sıcaklık sorunları olacağını düşünmüyorum. Termal macunu kurumuş gibi geldi bana. Kaliteli bir termal macun yenilemesi ve toz temizliğiyle ilk günkü haline döner. Sıcaklık konusunda da endişelenmenize gerek yok. Sıcaklık cihaza zarar vermez. Daha doğrusu cihaz zarar vereceği anda gücü keserek zarar vermesini engeller. Oyun oynarken kapanmıyorsa zarar verecek kadar ısınmıyor demektir.
Cihazı alalı 1 sene oldu. Termal Macunu değişti. '' Sıcaklık konusunda da endişelenmenize gerek yok. Sıcaklık cihaza zarar vermez. Daha doğrusu cihaz zarar vereceği anda gücü keserek zarar vermesini engeller. Oyun oynarken kapanmıyorsa zarar verecek kadar ısınmıyor demektir.'' bu bilgi net bir bilgiyse içim rahat bir şekilde oyun oynamaya devam edebilirim. Teşekkürler...

Geri
Yukarı