ASUS router geleneksel QoS ile hız limitlemesi yapılamıyor

Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde ASUS RT-AX82U cihazı var. Geleneksel QoS ile hız limitlemesi yapmak istiyorum. Aktarılan diye bir bölüm var... ~... KB diye boşlukları var. Kilobit cinsinden limitlemek istediğim hızı yazıyorum. Uygula'ya basıyorum. Uygulamış olmama rağmen işe yaramıyor.

@Patrixcs hocam sen bir ara geleneksel QoS ile kullanıyordun. Acaba hiç benim dediğim gibi geleneksel QoS ile bir limitleme yapmaya çalıştın mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Mbps tarzında yapmıştım. QoS ayarı hiç düzgün çalışmıyor gibi. Bant genişliği sınırlayıcıda denedim. 35 Mbps yerine 10 Mbps veriyim dedim. Uygulaya basmama rağmen hız testinde 35 Mbps geliyordu.

Ben Mbps tarzında yapmıştım. QoS ayarı hiç düzgün çalışmıyor gibi. Bant genişliği sınırlayıcıda denedim. 35 Mbps yerine 10 Mbps veriyim dedim. Uygulaya basmama rağmen hız testinde 35 Mbps geliyordu.
Mbps yazınca da olmadı sanırım.
Bant Genişliği sınırlayıcı bende çalışıyor hocam. Yeni güncellemeyi yüklediyseniz (41700 sürümü) çalışıyor. Ben onu çalıştırmayı başardım ama isteğim geleneksel Qos ile yapmak. Orada önceliklendirici falan da var. Bu router ile bu konuda problem yaşamayı hiç hayal etmiyordum ya :(.

@erengore son sürüm yüklü fakat bant genişliği sınırlayıcı uygulaya bastığımda router kendini yeniden başlatıyor.

Bu fiyatı verip güncelleme çok uzun sürede gelmesi çok kötü.

@erengore son sürüm yüklü fakat bant genişliği sınırlayıcı uygulaya bastığımda router kendini yeniden başlatıyor.

Bu fiyatı verip güncelleme çok uzun sürede gelmesi çok kötü.
Hocam zaten Uyarlanabilir haricindeki diğer Qos'lara geçince artık kendini yeniden başlatıyor. O şekilde uygulamaya geçiriyor. Yani aslında uyguluyor.
Bende bant genişliği sınırlayıcı çalışıyor isterseniz deneyebilirsiniz hocam.

Evet bu fiyatı verip böyle şeylerin olması benimde canımı sıkıyor. Ama elden ne gelir :(.

Geri
Yukarı