QoS ayarı olan router tavsitesi

muratbbb

Kilopat
Merhaba, Kablonet kullanıyorum. Modemimde bandwidth Control, QoS gibi özellikler yok ve Wi-Fi performansı çok zayıf. Oyun oynarken evdeki diğer kullanıcılar bağlandığında pingim çıkıyor. Kendime öncelik verebileceğim, ping sorununu çözebileceğim uygun fiyatlı bir router arıyorum. Bandwidth Control ile bant genişliğini sınırlarsak, ping sorunum çözülür mü, yoksa QoS özelliği mi olması gerekiyor, onu da tam bilmiyorum. Tavsiye verebilirseniz sevinirim.
TP-Link TL-WR844n bu router güzele benziyor sizce nasıldır?

Onun yerine direkt yeni bir modem alsanız daha iyi olmaz mı?

Onun yerine direkt yeni bir modem alsanız daha iyi olmaz mı?
Docsis 3.0 kullanıyor kablonet sanırım, uygun güzel bir modem bulamadım.
Xiaomi Mi4A Giga kullanıyorum, dediğiniz özellikleri OpenWRT yükleyerek kullanıyorum. Tavsiye ederim.
OpenWRT'yi araştırayım teşekkürler.

Bende bundan vardı ethernet girişleri durduk yere gitti. Isınmadan dolayı zamanla yandı sanırım. netmaster kablonet + bunu kullanıyordum.
Şu an ne kullanıyorsunuz ? ve kablonetin modemi yerine router'dan ethernet ile bağlanınca hız düşer mi sizde düşme oldu mu ?

Docsis 3.0 kullanıyor kablonet sanırım, uygun güzel bir modem bulamadım.

OpenWRT'yi araştırayım teşekkürler.

Şu an ne kullanıyorsunuz ? ve kablonetin modemi yerine router'dan ethernet ile bağlanınca hız düşer mi sizde düşme oldu mu ?
netmaster 383 zn var bende. wifisi kötü. Ethernetle bağlanınca hız olması gerekene yakın çıkıyor ama wifi ile en fazla 3/2 si. Router hızı düşürmüyor direkt ethernetle alıp dağıtınca. Ama wifiden alıp dağıtırsa o zaman hız baya düşüyor. Router bugün bozuldu yerine eski bir router vardı onu taktım idareten. Ben de sizin gibi yeni bir router alcağım.

netmaster 383 zn var bende. wifisi kötü. Ethernetle bağlanınca hız olması gerekene yakın çıkıyor ama wifi ile en fazla 3/2 si. Router hızı düşürmüyor direkt ethernetle alıp dağıtınca. Ama wifiden alıp dağıtırsa o zaman hız baya düşüyor. Router bugün bozuldu yerine eski bir router vardı onu taktım idareten. Ben de sizin gibi yeni bir router alcağım.
Router bulursanız benimle de paylaşırsanız çok sevinirim.

Geri
Yukarı