ASUS RTX TUF 3070 Ti oyun sırasında 80 derece nasıldır?

CcoDGeR

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. ASUS RTX TUF 3070 Ti ekran kartım var. Oyun açtığımda sıcaklığı 78- bazen 80 dereceyi görüyor. Bunun nedeni ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanları vs. kasaya doğru montelediğinize emin misiniz? Kasa içinde iyi bir hava akımı olması lazım. Ayrıca yan kapakların da takılı olmasını tavsiye ederim genelde kasa içini görmek için açık bırakanlar oluyor.

Oynadığınız zorlu oyunlara göre değişmekle birlikte genel olarak sıcaklık değeri yüksek. Kasanızda ve işlemci soğutmanızda sorun olabilir. Egzoz fanı devrini yükseltin. İşlemci üstüne denk gelen kasa üstünde fan varsa onun da devrini yükseltin. İşlemcinin çok iyi bir soğutucuya sahip olması gerekiyor. Aynı şekilde kasanın önündeki fanlardan da içeriye güçlü bir soğuk hava giriş sağlanmalı, ekran kartı ısındıkça buradaki sıcaklık yükselip, CPU'yu da ısıtıyor. CPU iyi soğutulmaz ise kasa içi sıcaklık artıp hepsini birden ısıtıyor. İçeriye de yeteri kadar soğuk hava girmezse ve aynı zamanda ısınan hava atılmazsa, içerisi uzun zaman sıcak kalıyor. Hepsini birlikte düşünmeli, adım adım çözmelisiniz.

Fanları vs. kasaya doğru montelediğinize emin misiniz? Kasa içinde iyi bir hava akımı olması lazım. Ayrıca yan kapakların da takılı olmasını tavsiye ederim genelde kasa içini görmek için açık bırakanlar oluyor.
Kasa kapağını kapalı ve açık olarak denedim ikisinde de değerler benzer şekilde. Yeni kasa fanı siparişi vermeyi düşünüyorum belki fanlar yetersiz kalıyordur diye
Hocam kart kaç fanlı? Mesh model mi Kasa?
önde 3 fan arkada bir egzoz fanı var. üstte de cooler master ın 24 ml sıvı soğutması var çift fanlı. kasa xigmatek astra.

Fanlar kasaya monteli hazır bir şekilde gelmişti

Çok fazla sicaklik değeri. Kasa hava akışını kontrol edin. Gerekirse kasa kapağını açık tutun.
Kasa kapağı açıkken de değer aynı değişmiyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı