Asus RX 460 düşük performans

eçözer

Kilopat
Daha fazla  
Asus Radeon RX460 4GB 128 Bit ekran kartı var ve ne yazık ki bu ekran kartıyla LOl'de orta ayarlarda 90-150 FPS arası alıyordum. Benim eski bilgisayar bile 1 GB ekran kartıyla 120 FPS alıyor yüksekte. CS'de bile ortada 100 FPS zor alıyorum. Sistem:
  • AMD Athlon X4 860K 3.7 GHz
  • MSI A68HM anakart
  • 10 GB RAM
  • AMD Radeon RX 460 4 GB
  • 1 TB 7200 RPM HDD
  • 500W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
LOL dediğiniz oyunda GTX 1080 de 200 FPS gösteriyor ancak boş alana bakarsanız 600-700 FPS görürsünüz bu genel olarak tüm ekran kartı için geçerli bu oyunda. Şu algıdan uzaklaşın artık FPS'de ani düşüş olmuyorsa, rahatlıkla oynuyorsanız FPS nin bir değeri yok. 100 FPS'de rahat, takılmasız, kaymak gibi oynuyorsan FPS 500 olsa ne, olmasa ne değişecek zaten yağ gibi kayıp gidiyor oyun. CS:GO 300 FPS , LOL 100-150 arası boş ekran 300 FPS full ultra ayar 1080P rahat sıkıntısız oynuyorum ben ekran kartından gayet de memnunum.

GT 410M Ekran kartıyla bile oynanıyor (Dengeli-80FPS).
Oyunda son güncellemelerden sonra FPS'lerde genel olarak tutarsızlıklar başladı. Oyunda da var sorunlar biraz.

cs go da en yükseğe alınca fps drop oluyor o ekran karttıyla az önce 57 fps aldım zoruma gidiyor dostum
Ben AMD FX 6300 kullanırkende aynısı oluyordu şimdi sıkıntı yok ısı değerlerine bir bak CS:GO işlemciye yükleniyor ara ara fazla grafik istemiyor oyun. Macununu değiştirmeyi dene kasaya güzel bir temizlik yap virüs taraması yap illaki drobun bir sebebi var hava sıcaklıkları malum detaylı kasa temizliğini yap temiz format güncel temiz driver kurulumlarını yap tekrar dene. Arkadaşın dediği gibi güncellemeden sonra drop sorunu arttı.

ben zaten pc yi 2 aydır kullanıyorum her 2 haftada bir iç dış temizliyorum bütün sürücüleride güncel ama hala aynı biri yardım etsin pc yi ilk aldıgımda 300 fps gördüm ama şimdi 80 :( !

aynen var
left 4 dead 2 de 15 fps aldım

arkadaşlar şu konuya abanın bi an önce düzeltmek istiyorum
Bir şey diyemiyorum dostum dediğim gibi çok değişik şu an için aklıma bir seçenek gelmediği için yardımcı olamıyorum. Anakartın üzerinde slow mode tuşu var mı bir kontrol edermisin belki onu açmış olabilirsin temizlik yaparken.

ben hiç bi yere dokunmuyorum temizlerken sadece fanları ve tozları siliyorum geçiyorum

up up up +

arkadaşlar lütfen yardım

EL ATIN ŞU KONUYA LÜFEN @RecepBaltaş

lütfen yardım edin

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı