RX 460 Düşük Performans

emirt1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçenlerde 2.el rx460 ekran kartı almıştım. Fakat bütün oyunlarda düşük fps aldım. En dandik oyunda bile hep düşük fps alıyorum. Çoğu kişiye sorduğumda sorunun işlemcinin sıcaklığından diyordu fan almayı düşünüyorum sizcede işlemci nin sıcaklığından kaynaklı mıdır yoksa başka bir şey den olabilirmi ?
Sistem

Sapphire rx 460 2gb
İ3 2120
Kingston 8gb 1333mhz ram
500watt 80plus psu
1440*900 60hz monitör (nerdeyse 10 yıllık bir monitör)

Dosya Ekleri

• Minecraft 1.8.9 - SonOyuncu Client 3.09.2019 22_47_54.png
    Minecraft 1.8.9 - SonOyuncu Client 3.09.2019 22_47_54.png
    167,3 KB · Görüntüleme: 70
Minecraft sadece ekran kartına değil işlemciye de yüklenen bir oyun. İşlemciniz de eski bu yüzden oluyor olabilir. Ayrıca darboğaz olabilme durumuda var.

Ekran kartı giriş seviyesi bir kart olsa bile o işlemci darboğaz yapıyordur büyük ihtimalle. Bize oyun içi GPU ve CPU kullanım değerlerini atabilirsen daha net bir yorum yapabiliriz.
Düzeltme Hocam görmemişim değerleri attığını, dediğim gibi işlemci çok zayıf kalıyor bu oyunda.

Son düzenleme:
Minecraft sadece ekran kartına değil işlemciye de yüklenen bir oyun. İşlemciniz de eski bu yüzden oluyor olabilir. Ayrıca darboğaz olabilme durumuda var.
Önceki kartım gtx 7501 gb idi ama onda bu kadar düşük fps vermiyor du
İşlemci 101 derece gösteriyor doğru mu bilmem ama doğruysa bu şekilde kullanman tehlikeli.
Birçok oyunda da denedim ama hep 101 ve 102 arasında
Birde tek bu oyunda değil pubg bile en düşük te 20 fps alıyorum
Ekran kartı giriş seviyesi bir kart olsa bile o işlemci darboğaz yapıyordur büyük ihtimalle. Bize oyun içi GPU ve CPU kullanım değerlerini atabilirsen daha net bir yorum yapabiliriz.
Düzeltme Hocam görmemişim değerleri attığını, dediğim gibi işlemci çok zayıf kalıyor bu oyunda.
Ama çoğu oyunda da böyle tek minecraft da değil

Önceki kartım gtx 7501 gb idi ama onda bu kadar düşük fps vermiyor du

Birçok oyunda da denedim ama hep 101 ve 102 arasında
Birde tek bu oyunda değil pubg bile en düşük te 20 fps alıyorum

Ama çoğu oyunda da böyle tek minecraft da değil
Kasadan plastik yanık kokusu geliyorsa gerçekten 100 derece olabilir. Ve ayrıca dediğim gibi büyük ihtimalle darboğaz yaşanıyor bu sistemde.

Bende de RX570 var Minecraft'a girdiğimde Sonoyuncu Launcher ile 100 FPS Alıyorum. Bizde bir sorun var bence. R3 3200G işlemcim de var. Kötü bir işlemci değil. Özellikle serverinde ana lobide 40 FPS alıyorum. O yüzden Minecraft'ı sildim.

Hocam 1080p de de gene aynı fps i aliyorum ve youtube de testlede aynı sistemde ki adam benden daha fazla fps alıyor

Reyiz kısacası şunu söyleyeyim bu sistemle PUBG'de veya başka bir oyunda mutlu olamazsın. Böyle bir sistemi yükseltmek yerine keşke 0'dan bir sistem alsaydın çok daha iyi olurdu. Ve Youtube'daki izlediğin adamın ramleri seninkinden iyi olabilir veya 100 derecede oynamıyorda olabilir. Yani birçok etken var fps'in farklı olmasında.

65W TDP'li işlemcinin 100 derece göstermesi çok büyük tehlike. İşlemci soğutucusunda ciddi sıkıntı var hatta çalışmıyor bile olabilir. Onu kontrol edip düzeltmeden bilgisayarı tekrar açma mümkünse sıcaklık çok fazla.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı