ASUS RX 470 PCI-e X16'da çalışması lazımken X4'te çalışıyor

mrdeno

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS P8B75m-lx
ASUS GAMING OC RX 470
16GB 1867mhz @1600mhz DDR3 ram
Intel Core i5-3570K
İyi günler herkese. Belirttiğim gibi ekran kartım X16'da çalışması lazımken X4'te çalışıyor. BIOS'u resetledim, hızı PCI-e 3E aldım, iGPU'yu kapattım hiçbir türlü olmadı. Yardım edebilecek var mı acaba?

GPU-Z'den bakıyorsanız yük altında değilken tasarruf amaçlı hızı düşürür, yük altında bakmanız lazım.

Yük altında bakıyorum hocam. BIOS'ta da X4 olarak gözüküyor ayrıca.

Anakart ve işlemci destekliyor, bu durumda kartın pinlerinde temas sorunu, PCI-e slotunda problem ve anakart LGA pinlerinde eğilme söz konusu olabilir.

Siz en kolay yöntem ile başlayın, ekran kartının pinlerini bir yumuşak silgi ile temizleyip, slotu kontrol edip tekrar takıp deneyin.

Anakart ve işlemci destekliyor, bu durumda kartın pinlerinde temas sorunu, PCI-e slotunda problem ve anakart LGA pinlerinde eğilme söz konusu olabilir.

Siz en kolay yöntem ile başlayın, ekran kartının pinlerini bir yumuşak silgi ile temizleyip, slotu kontrol edip tekrar takıp deneyin.

Tamamdır hocam, hemen deniyorum. Anakarttaki PCI-e slotunu nasıl temizleyebilirim peki?

Hocam silgiyle temizledim ekran kartının PCI-e girişini ancak hala 4xte. Önceden aynı sisteme R7 240 takılıydı aynı sorun vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı