ASUS RX 5700 XT Dual Evo OC Kronik Sorunu Var mı?

Lakuri

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Başlıkta belirttiğim ekran kartını araştırıyorum. Bildiğiniz herhangi bir kronik sorunu var mı? Varsa çözülebiliyor mu?

Teşekkürler.

Bilinen kronik bir sorunu yok ama soğutma performansının yetersiz olduğunu söyleyenler vardı kullananlardan.

Bilinen kronik bir sorunu yok ama soğutma performansının yetersiz olduğunu söyleyenler vardı kullananlardan.
Araştırdığım kadarıyla VRAM ve GPU sıcaklıkları 65-70 arasında kalıyor tam yükte ancak GPU hot spot 85-86 civarını görüyor. Tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum. Sorun teşkil etme potansiyeli var mıdır?

Neye göre bu sıcaklıklar bilmiyorum ama kasa içinde forumda kullananlar daha yüksek sıcaklıkta çalıştığını soğutmanın da yeterli olmadığını dile getirmişlerdi. Elektronikte yüksek sıcaklık istemediğimiz bir durum tabii ki.

Sapphire RX 5700 XT Nitro+ kullanıyorum uzay kasa montajda 65 dereceyi geçmiyor. Kasa içine aldığımda ise 75 dereceyi geçmiyor. Bu yüzden söyledim neye göre bu sıcaklıklar diye. Nispeten kapalı bir kasa kullanıyorum. Normal geliyor bana sıcaklıklar.

Geri
Yukarı