ASUS RX 580 siyah ekranda kalıyor

Anıl Uğurlu

Hectopat
Öncelikle herkese merhabalar. Elimde ASUS Dual RX 580 4 GB ekran kartı var. Daha önce pixellenme sorunu ile servise gitmişti. Testlerden geçtiğini termal bakım ve BIOS güncellemesi yaptıkları yazıyordu kağıtta. Maalesef sorunum çözülmemişti. Sorunun güç kaynağında olduğunu düşünüp bundan 1 ay önce Corsair VS650 aldım. Aldıktan 1 hafta falan sonra bir kez daha karşılaştım sorunla ve daha sonra bir daha karşılaşmadım. Tam sorunun çözdüğünü düşünmüştüm fakat bu sefer de siyah ekran sorunu yaşamaya başladım. İlk önce Zoom'da Online derste iken başıma geldi. DDU ile ekran kartı driverını kaldırıp yeniden kurdum olmadı. Daha sonra bütün driverları kaldırıp yeniden kurdum fakat hala olmadı. Şu an oyunlara girince de siyah ekran sorunu yaşıyorum. Garantiye yollamayı düşünüyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Ve ASUS'un evden servis gibi bir hizmeti var mı acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

Kızmayın ama AMD işi bazı ekran kartlarında resmen sarpa sokmuş! Meşhurlaştı konular düzgün çözümü de yok insanlar para veriyor, alıyorlar ama istedikleri performansı elde edemeden kenara çekiliyorlar sırf bu yüzden daha stabil olan RX 5500 XT ve özellikle GTX 1650S alırdım. Konuya yardımcı olamadığım için özür dilerim.
Şuna bir göz atın inşallah işinizi görür hocam.

Kızmayın ama AMD işi bazı ekran kartlarında resmen sarpa sokmuş! Meşhurlaştı konular düzgün çözümü de yok insanlar para veriyor, alıyorlar ama istedikleri performansı elde edemeden kenara çekiliyorlar sırf bu yüzden daha stabil olan RX 5500 XT ve özellikle GTX 1650S alırdım. Konuya yardımcı olamadığım için özür dilerim.
Şuna bir göz atın inşallah işinizi görür hocam.

Ben direk HDMI ile bağlıyorum. Arada bir dönüştürücü yok.

Geri
Yukarı