RX 580 sistem oyunlarda siyah ekranda kalıyor

acaydemir

Femtopat
Daha fazla  
RAM
18
Anakart
MSI B85M
İşlemci
i5 4460
Arkadaşlar herkese merhaba, RX 580 8 GB ekran kartı aldım. Bir hafta kadar sorunsuz kullandım. Daha sonra monitör ihtiyacım olduğu için monitörü yeniledim. Ancak yeni aldığım monitörde oyun oynarken bir süre sonra siyah ekran hatası almaya başladım. HDMI çevirici kullanıyordum çeviricidendir diye düşündüm ve kablo aldım ancak kabloda da aynı hatayı aldım. Monitörde problem vardır diye monitörü farklı bir bilgisayarda denedim kesintisiz bir şekilde kullanıyorum. Ancak kendi bilgisayarıma taktığım zaman tekrar siyah ekran hatası alıyorum. İlginç olan durum ise eski monitörümü kullandıgım zaman hiçbir şekilde hata almıyorum. Driver güncellemesi yaptım yeni veya eski sürümlerini yükledim format attım ve çözüm bulamadım.

Eski monitör: 19 inch ASUS
Yeni monitör: Game Booster 24 inch

Arkadaşlar herkese merhaba, RX 580 8 GB ekran kartı aldım. Bir hafta kadar sorunsuz kullandım. Daha sonra monitör ihtiyacım olduğu için monitörü yeniledim. Ancak yeni aldığım monitörde oyun oynarken bir süre sonra siyah ekran hatası almaya başladım. HDMI çevirici kullanıyordum çeviricidendir diye düşündüm ve kablo aldım ancak kabloda da aynı hatayı aldım. Monitörde problem vardır diye monitörü farklı bir bilgisayarda denedim kesintisiz bir şekilde kullanıyorum. Ancak kendi bilgisayarıma taktığım zaman tekrar siyah ekran hatası alıyorum. İlginç olan durum ise eski monitörümü kullandıgım zaman hiçbir şekilde hata almıyorum. Driver güncellemesi yaptım yeni veya eski sürümlerini yükledim format attım ve çözüm bulamadım.

Eski monitör: 19 inch ASUS.
Yeni monitör: Game booster 24 inch.

Bu işine yarayacaktır diye düşünüyorum.

Zamanında 8GB RX580 256bit kullanmıştım. O zamanlar online eğitim vardı finallere falan giriyordum ve bu hata vardı. Recep Baltaş bu sorunu açıklamıştı, siyah ekran RX580 gibi kartlarda yani kısacası amd'nin genel mühendislik ve yazılımsal sıkıntıları olduğunu söylemişti. Bir çok kez pc siyah ekranda kalmıştı yeniden başlatmadan düzelmiyordu sınavlarım için büyük riskti yıllardır amd kullanmıştım bende nvdia geçişim böylelikle olmuş oldu. Araştırdığım kadarıyla da rx580 de çoğu kişi siyah ekran hatası alıyordu. Bu dediğin gibi monitörle uyuşmazlığından mı yoksa başka bişiyden mi bilemeyeceğim.

Geri
Yukarı