RX 580 sistem açılırken siyah ekranda kalıyor

ErenJokzsxx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, umarım iyisinizdir. Bilgisayarımda birkaç aydır bir sorunla karşı karşıyayım ilk zamanlar bu kadar sık yaşamıyordum bu sorunu. Sorun tam olarak şöyle ben bilgisayarın açma tuşuna basar odayı terk ederim genelde geldiğimde açılmış olur. Ancak geldiğimde siyah ekranla karşı karşıya kaldım. Monitöre elektrik geliyor ama siyah bir ekran karşılıyor. Hiçbir şekilde klavye ve fare kullanamıyorum ancak ışıkları yanıyor. Bu sebeple sadece Power tuşuna 10 saniye basılı tutup kapatabiliyorum. Kapatıp açtıktan sonra ekran kartı driverı bilgisayarda yüklü gözüküyor ancak hiçbir şekilde açılmıyor. Ben gece ışığı kullanırım o mod kapalı kalıyor. Bilgisayar kasıyor vs. vs. Bu sebeple format attım 2 gün önce ancak bu sorunla tekrar karşı karşıya kaldım. Yardım edebilir misiniz?

• Ekran kartı: ASUS Dual RX580 4 GB.
  • İşlemci: Ryzen 5 2600.
  • RAM: Crucial Ballistix 8 GB 3000 MHz tek slot RAM.

Sanırım Windows sistem dosyaları bozlumus ilk in bilgisayarı yeniden baslatın CTRL alt del tuslarına basın mavi ekranda Görev Yöneticisi'ni seçin Görev Yöneticisi açıldıktan sonra dosya kısmına basın yeni görev e tıklayın explorer.exe yazın o kısma gelmis olması lazım ekranın eğer olmazsa.
Yeni görev kısmında cmd.exe bu görevi yönetici ayrıcakları ile çalıştır a isaretleyin ve Tamam'a basın ve siyah ekrana sfc /scannow yazın işlem 100 olunca bilgisayarı yeniden baslatın yeniden baslatmak için shutdown -r -t 0 yazın.

Sanırım Windows sistem dosyaları bozlumus ilk in bilgisayarı yeniden baslatın CTRL alt del tuslarına basın mavi ekranda Görev Yöneticisi'ni seçin Görev Yöneticisi açıldıktan sonra dosya kısmına basın yeni görev e tıklayın explorer.exe yazın o kısma gelmis olması lazım ekranın eğer olmazsa.
Yeni görev kısmında cmd.exe bu görevi yönetici ayrıcakları ile çalıştır a isaretleyin ve Tamam'a basın ve siyah ekrana sfc /scannow yazın işlem 100 olunca bilgisayarı yeniden baslatın yeniden baslatmak için shutdown -r -t 0 yazın.
ctrl alt delete çalışmıyor

bilgisayarı yeniden baslatın ardından Otomatik Onarıma Hazırlanıyor Seçeneği Gelene Kadar Tekrarlayın Kurtarma Diye Bir Yazı Geldikten sonra gelismis güvenli mod'u seçin bilgisayar açıldıktan sonra baslat menüsüne sağ tıklayın aygıt yöneticisi'ni seçin ve

Eğer masaüstüne bir şekilde gelebilirseniz, 20.11.2 sürümü yüklemeyi deneyin. Bende de asus dual var, en kararlı şekilde bu sürümde çalıştığını tecrübe ettim. Belki sizdede düzgün çalışır.

Geri
Yukarı