Asus RX 580 vs MSI RX 580

Plyra

Megapat
Makaleler
5
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522567446
Asus'un ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING modeliyle MSI'ın Radeon RX 580 GAMING X 8G modeli arasında kaldım. R5 1600 ile kullanacağım, Cuma günü siparişini vereceğim. Performans açısından 1-2 FPS fark var, önemli değil ancak sıcaklık ve ses değerlerini önemsiyorum.

İkisi de soğutma konusunda tatmin edici seviyelerde. Soğutma konusunda ara da en fazla 2 derece fark vardır. Fan devri olarak hepsi aynı oranda çalışıyor zaten testlerde. Hangisinin tasarımı ya da özelleştirmeleri hoşunuza gidiyorsa onu alabilirsiniz.

RX 480 serisinde iki kartıda test ettim bence MSI soğutması hem çok daha serin hemde çok daha sessiz. Bu yüzden benim tercihim MSI olurdu. Ancak asusunda RGB led şeritler için bir soketi ayrıca 2 adet fan bağlantı soketi bulunuyor bunlar kişiye göre önemli olabilir. Benim önerim MSI RX 580 Gaming X Plus modelini almanız saat hızı çok daha iyi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı