MSI Armor RX 580 vs Sapphire Pulse RX 580

theformul

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar acil kart ihtiyacımı şimdilik şeklinde bu ikisinden biriyle gidermeye karar verdim.

Armor Amazonda kampanyalı 1500 lira.
Pulse üç aylık faturalı garantili 1300 lira.

İkisi de en üst seri değil. Armor daha fazla olmak üzere ikisi içinde ısıyla ilgili sorunlar yazılıyor.

Hangisi mantıklı olur?

RX 580 stokları çok az. Gaming X ya da Nitro+ bulunmuyor bu arada.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Armor serisi sorunlu bir seri. Isınma problemleri oluyor genellikle. Bu ikisi arasında bir tercih yapacaksan Sapphire serisini tercih etmeni öneririm. Ek olarak başka bir alternatif düşünürsen XFX serisine de bakabilirsin. Oldukça başarılı bir seridir ve Amerika, Avrupa gibi bölgelerde sık kullanılır.

İkisi arasında Sapphire daha iyi.

"O paraya 1650 Super, 5500XT alınır yauuuvv" diyecekler gelmeden tercihin buysa iki kart arasında Pulse almanı öneririm. 3 aylık bile olsa uzun süre garantisi var ve MSI Armor'dan daha başarılı bir kart RX580 için.

Hocam gelebilirler sorun yok çünkü alınmıyor:) 5500 XT 4 GB belki 1650 tl civarında gördüm. Ama 8 GB 1850 1900 o zaman da işin içine zaten 1660 super giriyor işlemcim darboğaz yapıyor vs..

Yakınlarda tam bir sistem toplayacağım şimdilik bunlardan birini alıp, kullandıktan sonra satmayı düşünüyorum.

Hocam gelebilirler sorun yok çünkü alınmıyor:) 5500 XT 4 GB belki 1650 tl civarında gördüm. Ama 8 GB 1850 1900 o zaman da işin içine zaten 1660 super giriyor işlemcim darboğaz yapıyor vs..

Yakınlarda tam bir sistem toplayacağım şimdilik bunlardan birini alıp, kullandıktan sonra satmayı düşünüyorum.

Haklısın piyasada çok yüksek fiyatlar var. Ucuza bulduğum şunlar var, karşılaştırmak istersen diye.

Burada da çeşitli 1650 Super modelleri

1300'e Pulse 580 gayet güzel bir kart. Kullanıp satacaksan pek bir fark yaratacağını zannetmiyorum 🙂

Son düzenleme:
Haklısın piyasada çok yüksek fiyatlar var. Ucuza bulduğum şunlar var, karşılaştırmak istersen diye.

Burada da çeşitli 1650 Super modelleri

1300'e Pulse 580 gayet güzel bir kart. Kullanıp satacaksan pek bir fark yaratacağını zannetmiyorum 🙂

1650ye 8GB 5500 pulse çok iyiymiş. Teknobiyotik güvenilir mi? Sorun çıktığında kime götüreceğim kartı?

1650ye 8GB 5500 pulse çok iyiymiş. Teknobiyotik güvenilir mi? Sorun çıktığında kime götüreceğim kartı?

Onu pek bilmiyorum. Ben aynısını Amazon'dan satın aldım 3 ay önce içinden çıkan garanti kartında "arena bilgisayar" diye bir yer yazıyor. Gerçi benim Amazon güvencem var o yüzden rahatım da Teknobiyotik'ten hiç alışverişim olmadı. Garantiyi sağlayan yer aynıdır, Teknobiyotik yalnızca aracı kalır tahminimce.

Yeni konular

Geri
Yukarı